Zapraszamy na wycieczkę objazdową

BAŁKAŃSKI UROK CZARNOGÓRY

Czarnogóra
24-31 Lipiec 2023
2295,00 zł/os

+ 70 euro

REZERWACJE:

tel: 730 777 296

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Bałkański urok Czarnogóry

Perełki wyjazdu – Kanion Tara, Klasztor Moraca, Dobra Voda, Perast,  Kotor, Budva, Jezioro Szkoderskie, Stary Bar, Belgrad.

Zapraszamy do Czarnogóry – przez wielu uważanej  za jeden z najpiękniejszych krajów bałkańskich. Zwana Czarną Perłą Bałkanów – zachwyca panoramicznymi trasami, wyjątkowymi miejscami,  bogactwem historycznym oraz krajobrazami w górach i nad Morzem Adriatyckim. To idealny kierunek dla miłośników błogiego relaksu na plaży, jak i aktywnego wypoczynku. Podczas naszego pobytu w tym niezwykłym kraju odwiedzimy m.in. Zatokę Kotorską z jej pięknymi pasmami górskimi oraz Budvę przyciągającą  zabytkami z epoki starożytności i średniowiecza. Na naszej trasie nie zabraknie również rejsu po unikatowym Jeziorze Szkoderskim, podczas którego zobaczymy licznych mieszkańców tego znajdującego się w Parku Narodowym miejsca oraz spędzimy czas w Starym Barze podziwiając znajdujące się tam zabytki. Nie zapomnimy również możliwości degustacji  lokalnych przysmaków takich jak marynowany karp czy piwo z sokiem z granatów.

Wolny czas spędzimy na kąpielach wodnych i plażowaniu na urokliwych czarnogórskich plażach.

Cytując poetę Georga Byrona „w chwili tworzenia się świata najpiękniejszym złączeniem morza i lądu musiało być czarnogórskie wybrzeże”.

I właśnie do wypoczynku i zwiedzania tego niezwykłego miejsca serdecznie Państwa zapraszamy – to wciąż nieznany zakątek, który czeka właśnie na Was!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (24 lipiec 2023 r.)

Wyjazd w wczesnych godzinach porannych z Gorlic, przejazd (z przerwami na toaletę) na obiadokolację i nocleg tranzytowy na terenie Serbii.

Dzień 2 (25 lipiec 2023 r.)

Śniadanie. Kontynuacja przejazdu przez Serbię do Czarnogóry. Na trasie malownicze krajobrazy:  Kanion Tara – najdłuższy i najgłębszy w Europie oraz zwiedzanie kompleksu klasztornego Morača pochodzącego z początku XIII  wieku – jednego z trzech najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Czarnogórze.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (26 lipiec 2023 r.)

Śniadanie a następnie pobyt wypoczynkowy na Czarnogórskiej Riwierze. Czas na kąpiele morskie i słoneczne oraz odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 (27 lipiec 2023 r.)

Śniadanie. Przejazd do Perastu – niezwykłego  miasteczka, w którym niemal wszystkie budowle zbudowane zostały w stylu barokowymi  a  następnie rejs na wyspę Matki Bożej na Skale – jedynej sztucznej wyspy na Adriatyku,  na której znajduje się Kościół p.w. Wniebowzięcia Maryi Dziewicy. Następnie przejazd nad Zatokę Kotorską – największy i najgłębszy fiord południowej Europy (posiada cechy norweskich fiordów), zwiedzanie Kotoru, spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach, zobaczymy zabudowę mieszkalną z XIV/XVII  oraz Katedrę św. Trifona patrona miasta. W uznaniu wyjątkowej  wartości historycznej części Kotoru został on w roku 1979 wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Zwiedzanie Budvy – Perły Czarnogóry, najważniejsze zabytki: przepiękna, klimatyczna Starówka, katedra św. Jana, pozostałości starożytnych  budowli i średniowiecznych kaplic. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 (28 lipiec 2023 r.)

Śniadanie a następnie całodzienny wypoczynek na Czarnogórskiej Riwierze.  Czas na kąpiele morskie i słoneczne oraz odpoczynek.  Dla osób zainteresowanych aktywnym spędzeniem czasu fakultatywna wycieczka:

 • Rejs statkiem po Jeziorze Szkoderskim, które jest największym jeziorem na Bałkanach oraz stanowi naturalną granicę między Czarnogórą, a Albanią. Na terenie jeziora funkcjonuję park narodowy, a jego bogata flora i fauna zachwyca każdego. Po zakończeniu rejsu i chwili czasu wolnego, który można wykorzystać na spróbowanie lokalnego przysmaku –  marynowanego karpia. 
 • przejazd do Starego Baru – jednego z najbardziej zachowanych miast warownych, którego historia sięga VI wieku. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem. W mieście zobaczymy m.in. łaźnie turecką, Zamek biskupi, klasztor franciszkanów oraz wieżę zegarową, która jest symbolem miasta. Nie zabraknie również czasu na spróbowanie piwa z wyjątkowym sokiem z granatu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

UWAGA!!! Wycieczka fakultatywna (opcja dodatkowo płatna), przy zgłoszeniu się min. 20 osób chętnych.

Dzień 6 (29 lipiec 2023 r.)

Śniadanie a następnie pobyt wypoczynkowy na Czarnogórskiej Riwierze. Czas na kąpiele morskie i słoneczne oraz odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7 (30 lipiec 2023 r.)

Wczesne śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną, krótkie wieczorne zwiedzanie Belgradu (najciekawsze obiekty: Kalamegdan – XVII w. twierdza z parkiem i piękną panoramą na ujście Sawy i Dunaju, prawosławna cerkiew św. Sawy uznawana za największą na Bałkanach). Nocleg tranzytowy na terenie Serbii. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8 (31 lipiec 2023 r.)

 Śniadanie, kontynuacja przejazdu do Polski przez Węgry i Słowację ( z przerwami na toaletę)

 Powrót do Gorlic w godzinach wieczornych.

Informacje dodatkowe:

* Hotel znajduje się w odległości 40 m od plaży Veliki Pijesak.

* Śniadania i obiadokolacje są wydawane w restauracji znajdującej się ok. 70 m od budynku hotelowego.

 

CEL PODRÓŻY:

Czarnogóra – Kanion Tara, Klasztor Moraca, Dobra Voda, Perast,  Kotor, Budva, Jezioro Szkoderskie, Stary Bar, Belgrad.

WYJAZD:

24.07.2023 r. we wczesnych godzinach porannych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

31.07.2023 r. w późnych godzinach wieczornych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny;
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej;
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną;
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić do 7 dni (jeśli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni) od zawarcia umowy w innych przypadkach w dniu podpisania umowy).  Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

2295,00 zł/os + 70 euro

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu w wysokości 688,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 1607,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Kwota 70 euro/os jest opłatą obligatoryjną i należy ją przekazać pilotowi/opiekunowi grupy w autokarze.

CENA (2295,00 zł/os) ZAWIERA:

 • Transport klimatyzowanym autokarem;
 • 5 noclegów w Hotelu w Dobrej Vodzie *** ,  hotel znajduje się w odległości;
 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji; (śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane);
 • 2 noclegi tranzytowe (2 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje serwowane);
 • Taksę klimatyczną;
 • Usługę przewodnika/opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • Ubezpieczenie KL 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000,00 zł. Nasze ubezpieczenie w cenie wyjazdu zawiera ochronę od kosztów związanych z zachorowaniem na choroby przewlekłe oraz zachorowaniem na COVID-19, jak również kwarantanną i izolacją związaną z COVID-19.
 • Zestaw słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!;
 • Składki na TFG i TFP.

Kwota 70 euro/os płatna obligatoryjne u pilota wycieczki (nie podlega rozliczeniu) zawiera:

 • Bilety wstępu do Jaskini Postojna wraz z audioprzewodnikiem w języku polskim;
 • Usługę przewodników lokalnych w Budvie, Kotorze, Peraście;
 • Bilety na rejs statkiem do Matki Bożej na Skale;
 • Opłaty lokalne.
CENA NIE ZAWIERA:
 • Fakultatywnej wycieczki: rejs po Jeziorze Szkoderskim oraz zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Baru – 20 euro/os.

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE” możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

UWAGA! Oferta niedostosowana dla osób o ograniczonej mobilności!

 

Share This