BON TURYSTYCZNY

W naszym Biurze Podróży WAKACJE W DOBRYM TEMPIE należącym do Fundacji „WYJDŹ Z DOMU” możesz zrealizować swój Bon Turystyczny. Zapraszamy!!!

Jak skorzystać z bonu?
– zaloguj się na stronie ZUS i aktywuj Bon Turystyczny 500+ (link do strony: https://www.zus.pl/pue )
– dokonaj rezerwacji w biurze lub na naszej stronie internetowej https://wakacjewdobrymtempie.pl/
– podaj kod obsługi płatności, a następnie kod potwierdzający tę płatność
–  i możesz się cieszyć wyjazdem 🙂

Kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących Bonu Turystycznego:

Komu przysługuje bon?

  • Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów, także dzieciom rodziców pracujących za granicą.

Jaka jest wartość bonu?

  • Bon w wysokości 500 zł będzie przysługiwać na każde dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego osoba uprawniona otrzyma dodatkowy bon również w wysokości 500 zł, czyli otrzyma bony o łącznej wartości 1000 zł.

Czy bonem można płacić kilka razy?

  • Tak, bonem możesz płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu (na dziecko niepełnosprawne).

Co zrobić w sytuacji, gdy kwota za imprezę turystyczną będzie przewyższać wartość bonu?

  • Jeśli impreza turystyczna przekracza wartość bonu, to brakującą część możesz zapłać gotówką, kartą lub przelewem.

Za jakie usługi można zapłacić bonem?

  • Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za  imprezy turystyczne lub usługi hotelarskie realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Imprezy turystyczne lub usługi hotelarskie mają być realizowane na rzecz dziecka, na które przyznano bon. Obecnie Bonem Turystycznym można opłacać zarówno imprezy turystyczne kilkudniowe jak i jednodniowe wycieczki (bez konieczności noclegu) odbywające się na terytorium Polski – włącznie z wszystkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatora w ramach danej oferty. Można go wykorzystać również podczas wycieczek szkolnych, obozów sportowych, zielonych szkół i półkolonii.

Czy za udział w imprezie turystycznej lub usługę hotelarską można zapłacić bonem za dzieci i za siebie czy tylko za dzieci?

  • Imprezy turystyczne lub usługi hotelarskie, za które płatność zostanie dokonana za pomocą bonu, mają być realizowane na rzecz dziecka, na które przyznano bon. Usługi te są świadczone na rzecz dziecka, gdy w imprezie turystycznej lub usłudze hotelarskiej uczestniczy dziecko, nawet gdy ze względu na jego wiek z jego udziałem nie wiąże się dodatkowa płatność. Warunkiem skorzystania z bonu jest uczestnictwo dziecka, na które bon przysługiwał.

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na stronach:
Polskiej Organizacji Turystycznej https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/polecane/bon-turystyczny-odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania
Ministerstwa Rozwoju https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny

 

Share This