Zapraszamy na wycieczkę objazdową

FRANCUSKIE PERŁKI: SZAMPANIA I NORMANDIA

Francja
14-21 września 2024
4400,00 zł/os

+ 200 euro

REZERWACJE:

tel: 535 214 129

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Francuskie perełki: Szampania i Normandia

Zapraszamy do wyjazdu w przepiękne rejony Francji – do Szampanii i Normandii.

Szampania – historyczna kraina znajdująca się w północno-wschodniej części Francji słynąca z produkcji win musujących nazywanych szampanem. To właśnie tu znajdowały się królewskie winnice produkujące ten trunek i jeden z ważniejszych regionów winiarskich tego kraju. Region pełen malowniczych krajobrazów wzgórz obrośniętych winoroślami oraz zabytkowej architektury. Szampania była również kraina bardzo silnie związana z monarchami francuskimi (tu znajduje się Reims, miasto z katedrą koronacyjną królów Francji).

Normandia – położona w północnej Francji jest najbardziej znana ze swojego imponującego nadmorskiego krajobrazu. Tutaj znajdziecie wiele wspaniałych skarbów natury: gigantyczne klify, piękne piaszczyste plaże i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Ponadto Normandia oferuje całą gamę zabytków kultury. Należy do nich kilka obiektów światowego dziedzictwa UNESCO, takich jak słynny na całym świecie i niezwykle imponujący klasztor Le Mont-Saint-Michel.

Podczas naszej wycieczki wstąpimy do Remis (Katedra Notre-Dame, Plac Tau) po zakończeniu zwiedzania odwiedziny w jednym z domów szampańskich na degustację wybornego szampana. Kolejnymi punktami zwiedzania będzie Giverny – związana z Claude Monetem, położona nad Sekwaną Rouen – historyczna stolica Normandii oraz niezwykle klify w Etretat. Następnie spędzimy czas na krótkim plażowaniu w kurorcie Deauville oraz odwiedzimy urocze miasteczko Honfleur zwane najpiękniejszym portem na normandzkim wybrzeżu.

Na naszej trasie nie może zabraknąć Caen – miejsca związanego z Wilhelmem Zdobywcą oraz unikatowego opactwa położonego na skalistej wyspie – Mont Saint Michel.

Każdy kto odwiedził te niezwykłe historyczne krainy – Szampanię i Normandię pozostanie pod ich ogromnym wrażeniem, urzeczony ich spokojem, harmonią oraz tajemniczością.

Zapraszamy!!!

 

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (14/15 września 2024 r. – sobota/niedziela)

Wyjazd z Gorlic w godzinach nocnych, całodzienny przejazd z przerwami na toaletę na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

Dzień 2 (16 września 2024 r. – poniedziałek)

Śniadanie. Przyjazd do Reims w Szampanii, zwiedzanie miasta:

 • Katedra Notre-Dame, wielkie arcydzieło architektury gotyku, jest uznawana za najbardziej harmonijną i „klasyczną” w proporcjach katedrę we Francji. Nazywana jest z powodu przepychu wykonania Katedrą Aniołów – jest to wyjątkowe miejsce, w którym koronowano 33 królów Francji.
 • Pałac Tau, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, był niegdyś rezydencją arcybiskupów Reims i miejscem gdzie zatrzymywali się królowie Francji podczas uroczystości koronacyjnych odbywających się w położonej nieopodal katedrze.
 • Wizyta w jednym z domów szampańskich gdzie poznamy historię i metody produkcji tego wyjątkowego francuskiego trunku. Degustacja szampana.
 • Przejazd do obiektu noclegowego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (17 września 2024 r. – wtorek)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.

 • Wyjazd do Giverny, pięknej wioski, w której zwiedzimy dom i ogrody, w których francuski malarz-impresjonista Claude Monet spędził część swojego życia. Malarz namalował tu najsłynniejsze swoje dzieła w tym m.in. Lilie wodne tzw. cykl „Nenufary”.
 • Przejazd do Rouen – dawnej siedziby książąt Normandii, położonej nad Sekwaną historycznej stolicy Normandii. W najstarszej części miasta zachowały się wspaniałe gotyckie kościoły (z powodu których, Victor Hugo nadał Rouen przydomek „miasta stu iglic”) oraz liczne zabytki z wielokolorowymi domami.

Spacer po historycznym centrum miasta podczas którego zobaczymy m.in.:

 • Gotycka katedrę Notre Dame, która zachwyca przepiękną fasadą. Była świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Sprowadzono tutaj i pochowano serce króla Anglii- Ryszarda Lwie Serce. Katedra wielokrotnie została uwieczniona na obrazach Moneta, które znajdują się obecnie w największych muzeach świata.
 • Place du Vieux-Marché położony w historycznym centrum miasta.

Rynek otoczony jest murowanymi kamienicami głównie pochodzenia pruskiego. To tu w 1431 roku torturowano, a następnie spalono żywcem francuską bohaterkę narodową – Joannę d’Arc.

Przejazd do obiektu noclegowego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (18 września 2024 r. – środa)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd nad morze do malowniczego

 • Étretat, niedużego normandzkiego miasteczka położonego pomiędzy niezwykłymi formacjami skalnymi. To właśnie one zapewniły mu miano perełki Alabastrowego Wybrzeża – długiego na 100 km pasa wapiennych, strzelistych klifów. 
 • Przejazd przez Pont de Normandie (Most Normandzki) do Honfleur – niewielkiego miasteczka w Normandii, położonego przy ujściu Sekwany do kanału La Manche. Ze względu na jego niepowtarzalna aurę nazywane jest „najpiękniejszym portem na normandzkim wybrzeżu”. Zwiedzimy nabrzeża Sainte-Catherine i Saint-Étienne, drewniany kościół Sainte-Catherine w stylu gotyku płomienistego z wolno stojącą drewnianą dzwonnicą.
 • Plażowanie w Deauville na jednej z najpiękniejszych plaż w Normandii. Deauville to luksusowy francuski kurort, znany z festiwalu filmowego oraz toru wyścigów konnych, miejsce znane z pobytów wielu arystokratów, artystów, polityków i biznesmenów. Spacer po słynnym nadmorskim deptaku Les Planches i wizyta w porcie jachtowym.
 • Przejazd do obiektu noclegowego w okolicach Caen, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 5 (19 września 2024 r. – czwartek)

Śniadanie. Wykwaterowanie a następnie zwiedzanie Caen. Podczas spaceru zobaczymy m.in.:

 • Abbaye aux Gomes, (opactwo założone w 1065 r. miejsce spoczynku księcia Normandii a jednocześnie króla Anglii Wilhelma Zdobywcy – założyciela miasta).
 • Abbaye aux Dames, XI-wieczne opactwo słynne ze znajdującego się w lokalnym kościele grobu Mathilde z Flandrii, żony Wilhelma Zdobywcy. Obecnie cały kompleks jest obiektem muzealnym
 • kościół La Trinité,:
 • Zamek Wilhelma Zdobywcy – główną rezydencję króla położoną na obszarze 5,5  hektarów jest obecnie jednym z największych warownych zamków w Europie.
 • Przejazd do opactwa Le Mont Saint Michel, jednego najbardziej charakterystycznych zabytków we Francji. Opactwo jest położone na skalistej wyspie połączonej ze stałym lądem za pomocą prawie dwukilometrowej sztucznej grobli. Od 1979 roku cała wyspa wpisana jest na listę UNESCO.
 • Przejazd do miejsca noclegowego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 ( 20 września 2024 r. – czwartek)

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotna do Polski. Przejazd do centrum Strasbourga – stolicy Alzacji. Wieczorny czas wolny w dzielnicy La Petite France w niezwykle malowniczej scenerii, którą tworzy sieć wąskich uliczek, kanałów i śluz, przy których stoją pięknie utrzymane domy z pruskiego muru. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 (21 września 2024 r. – piątek)

Śniadanie, wykwaterowanie, dalszy przejazd przez Niemcy. Powrót do Gorlic w godzinach nocnych.

CEL PODRÓŻY:

Francja

WYJAZD:

14/15.09.2024 r. w godzinach nocnych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

21.09.2024 r. w godzinach nocnych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 1500,00 zł/os, pozostałą kwotę w wysokości 2900,00 zł/os trzeba wpłacić do 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić do 14 dni (jeśli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni) od zawarcia umowy w innych przypadkach w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

4400,00 zł/os + 200 euro

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 1500,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 2900,00 zł należy wpłacić do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Kwota 200 euro/os jest opłatą obligatoryjną i należy ją przekazać pilotowi/opiekunowi grupy w autokarze.

CENA (4400,00 zł/os) ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszający się na wózkach autokarem;
 • 1 nocleg tranzytowy w hotelu ***;
 • 4 noclegi w hotelach ***
 • 5 śniadań;
 • Taksę klimatyczną;
 • Usługę francuskojęzycznego licencjonowanego przewodnika zwiedzania Francji;
 • Opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • Bilety wstępu do Giverny oraz opactwa Le Mont Saint Michel;
 • Ubezpieczenie KL 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000,00 zł

Nasze ubezpieczenie w cenie wyjazdu zawiera ochronę od kosztów związanych  z zachorowaniem na choroby przewlekłe oraz zachorowaniem na COVID-19, jak również kwarantanną i izolacją związaną z COVID-19.

 • Zestaw słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!
 • Składki na TFG i TFP.

Kwota 200 euro/os płatna obligatoryjne u pilota wycieczki (nie podlega rozliczeniu) zawiera:

 • opłaty programowe i lokalne, obiadokolacje, degustację szampana w Reims, przejazd przez Most Normandzki

CENA NIE ZAWIERA:

 • Obiadokolacji po przyjeździe na nocleg tranzytowy!!!
 
 

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE” możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

UWAGA!!!

Z uwagi na występujące utrudnienia podczas wycieczki do Francji (bruk, wysokie krawężniki oraz strome podejścia do niektórych zwiedzanych miejsc, każda osoba poruszająca się na wózku musi posiadać swojego asystenta).

Share This