Zapraszamy na wyjazd objazdowo-wypoczynkowy!

GRECJA

GRECJA
--------------------
--------------------
REZERWACJE:

tel: 730 777 296

Wyjdź z DOMU i jedź z NAMI!

Grecja – wycieczka objazdowo-wypoczynkowa

Serbia – Grecja – Macedonia – Węgry

Podczas wyjazdu nie ograniczamy się tylko do pięknej Grecji ale zwiedzimy także perełki Serbii, Macedonii i Węgier!

Niezwykła atmosfera urokliwych zakątków z pewnością dostarczą wszystkim uczestnikom wyjazdu niezapomnianych wrażeń.

Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt pod numerem tel. 730 777 296, od pon – pt w godzinach 8.00 – 14.00.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia ——————–

Cena wyjazdu: ——————–

OFERTY NASZEGO BIURA PODROŻY SKIEROWANE SĄ DO WSZYSTKICH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ATRAKCYJNYMI WYJAZDAMI – ZARÓWNO OSÓB SPRAWNYCH JAK I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI!

Informacje

CEL PODRÓŻY
GRECJA

MACEDONIA

SERBIA

WĘGRY

WYJAZD

——————– , Gorlice, ul. Sportowa 9 (parking przy basenie), w godzinach popołudniowych

POWRÓT

——————– , Gorlice, ul. Sportowa 9 (parking przy basenie), w późnych godzinach nocnych

CENA ZAWIERA
 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich autokarem;
 • 11 noclegów w hotelach ***/**** na terenie Serbii, Grecji, Macedonii;
 • 11 śniadań oraz 11 obiadokolacji;
 • udział w „wieczorze macedońskim” z regionalną muzyką i tańcami w Ochrydzie;
 • opiekę pilota podczas całego wyjazdu;
 • usługę przewodnika podczas całego wyjazdu;
 • zestaw słuchawkowy Tour Guide;
 • ubezpieczenie KL, NNW (NWS+NWI), BP;
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA NIE ZAWIERA

 

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów + usługi lokalnych przewodników: ok. 90 euro, (w przypadku osoby niepełnosprawnej i jej asystenta bilety wstępu darmowe/lub ze zniżką);
 • fakultatywny rejs po Kanale Korynckim – 25 euro/os (w przypadku zgłoszenia się min. 30 osób);
 • fakultatywnego wieczoru greckiego w tradycyjnej greckiej tawernie u stóp Akropolu (z winem i owocami oraz muzyką na żywo i tańcami z różnych regionów Grecji) – 27 euro/os
 • rejs małymi łódkami po Jeziorze Ochrydzkim – 5 euro/os
UWAGI

Z uwagi na trudne warunki do poruszania się dla osób z niepełnosprawnością ruchową nie gwarantujemy pełnego dostosowania wycieczki, zwiedzanych obiektów oraz hoteli.

Chęć skorzystania z fakultatywnych atrakcji musi być zgłoszona tydzień przed planowanym wyjazdem. Rejs po Kanale Korynckim zostanie zrealizowany przy zgłoszeniu min.  30 osób.

Osoby, które nie są zainteresowane atrakcjami fakultatywnymi nie ponoszą dodatkowych opłat.

Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!!!

Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!!!

 

NR KONTA DO WPŁAT
Bank PEKAO – 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 – 19 wrzesień 2020

W godzinach popołudniowych/wieczornych wyjazd z Gorlic, przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji.

Dzień 2 – 20 wrzesień 2020

Dalsza ciąg przejazdu, przerwa na poranną toaletę, śniadanie we własnym zakresie (kawa i herbata dostępna bezpłatnie w autokarze). Następnie zwiedzanie Belgradu (najciekawsze obiekty: Kalamegdan – XVII w. twierdza z parkiem i piękną panoramą na ujście Sawy i Dunaju, prawosławna cerkiew św. Sawy uznawana za największą na Bałkanach, Muzeum Rewolucji).

Następnie przejazd w okolice Niszu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – 21 wrzesień 2020

Śniadanie, wyjazd w kierunku Salonik, następnie zwiedzanie najciekawszych atrakcji miasta – Biała Wieża,  Katedra, Centrum Historyczne, Pomnik Aleksandra Wielkiego, Cytadela, panorama miasta z tarasu widokowego, czas wolny, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Salonik.

Dzień 4 – 22 wrzesień 2020

Śniadanie, przejazd do Kalambaki. Następnie zwiedzanie Meteorów – bizantyjskich klasztorów „zawieszonych” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory to jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie 1 klasztoru. Przejazd do hotelu w ok. Kalambaki, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 – 23 wrzesień 2020

Po śniadaniu przejazd do DELF. W trakcie przejazdu: Termopile ze słynnym pomnikiem Leonidasa i 300 spartan. Następnie Wyrocznia Apollina w Delfach która znana była już ok. 1500 w p.n.e. Została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Zwiedzanie muzeum, gdzie zgromadzone są posagi oraz fragmenty świątyń z terenu archeologicznego. Przejazd do hotelu w Agioi Apostoli. Zakwaterowanie, obiadokolacja i  nocleg.

Dzień 6 – 24 wrzesień 2020

Śniadanie, pobyt wypoczynkowy – czas wolny na spacery, plażowanie i kąpiele wodne.

Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 – 25 wrzesień 2020

Po śniadaniu przejazd na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy:

*EPIDAUROS – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego prze Polikleta Młodszego w IV w .p.n.e. NAUPLIO – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkim;

*MYKENY – panorama terenów archeologicznych.

*Kanał Koryncki  oraz zwiedzanie Koryntu.

Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 – 26 wrzesień 2020

Śniadanie, pobyt wypoczynkowy w miejscowości. Obiadokolacja a następnie fakultatywny udział w wieczorze greckim w Atenach. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 9 – 27 wrzesień 2020

Śniadanie, przejazd do stolicy Grecji.  Zwiedzanie ATEN m.in. Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Sindagma, Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10 – 28 wrzesień 2020

Po wczesnym  śniadaniu wyjazd z  Agioi Apostoli  i przejazd do Ochrydy (Macedonia).

Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11 – 29 wrzesień 2020

Śniadanie a następnie dalsza część zwiedzania. W programie: prehistoryczna osada na wodzie w Zatoce Kości, Monastyr św. Nauma – mistyczne miejsce, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Przejazd i  zwiedzanie Ochrydu, miasta wpisanego na listę UNESCO. Podczas spaceru z lokalnym przewodnikiem zobaczymy m.in. antyczny teatr, zwiedzimy cerkiew św. Bogurodzicy. Dla chętnych wejście na mury górującej nad miastem Twierdzy cara Samuela. Zwiedzanie zakończymy „Pozdrowieniami z Ochrydu”, widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Ponadto możliwość odwiedzenia warsztatu tradycyjnego czerpania papieru, gdzie można własnoręcznie wykonać pamiątkową kartę. Możliwość fakultatywnego rejsu małymi łódkami po Jeziorze Ochrydzkim, czas wolny.

Powrót do hotelu, obiadokolacja  połączona w wieczorem macedońskim, nocleg.

Dzień 12 – 30 wrzesień 2020

Po wczesnym śniadaniu  przejazd przez Macedonię (krótka przerwa na  zwiedzanie centrum Skopie – miejsca związane z Matką Teresą z Kalkuty), następnie dalszy ciąg przejazdu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg  w okolicach Palicia.

Dzień 13 – 1 październik 2020

Śniadanie, dojazd do Budapesztu – zwiedzanie największych atrakcji miasta: Wzgórze Gellerta, Kompleks Pałacowy, Pałac Aleksandra, Kościół św. Macieja, Baszta Rybacka, Most Łańcuchowy, Parlament, Bazylika św. Stefana, czas wolny na posiłek własny, w godzinach wieczornych wyjazd  w drogę powrotną do Polski.

Powrót do Gorlic w godzinach nocnych.

Atrakcje fakultatywne:
 • Rejs małymi łódkami po Jeziorze Ochrydzkim – niezapomniane chwile w pięknym otoczeniu macedońskiej przyrody: krystalicznie czysta woda z lekko zielonym zabarwieniem, w każdym miejscu możemy zobaczyć dno jeziora. Podczas rejsu roztacza się niesamowity widok na klasztor św. Nauma.

Cena: 5 euro/os

 • Rejs po Kanale Korynckim – unikalne przeżycie „przeciskania” się wzdłuż ścian monumentalnego kanału wykonanego ludzką ręką. W trakcie trwającego ok. 1h 15 min. rejsu uczestnicy przeprawiają się z Morza Śródziemnego na Morze Jońskie. Atrakcja jest realizowana w przypadku zgłoszenia się min. 30 osób

Cena rejsu: 25 euro/os

 • Wieczór grecki – magia i kwintesencja greckich klimatów. Niezapomniane przeżycie u stóp Akropolu, w centrum Aten, w tradycyjnej greckiej tawernie. Stoły biesiadne z winem i owocami, muzyka na żywo, tańce z różnych regionów Grecji z tańcem Greka Zorby na czele. Wszystko to sprawi, że niezwykła atmosfera tego wieczoru pozostanie w pamięci na długie lata.

Cena (wieczór grecki z owocami i winem) – 27 euro/os

Przedstawiony plan jest ramowy – kolejność i zwiedzane obiekty mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.
W przypadku zmian cen biletów wstępu klient zostanie niezwłocznie poinformowany.
Z uwagi na trudne warunki do poruszania się dla osób z niepełnosprawnością ruchową nie gwarantujemy pełnego dostosowania wycieczki, zwiedzanych obiektów oraz hoteli.
Źródła zdjęć:

https://pixabay.com/pl/

Share This