Zapraszamy na wycieczkę objazdowo – wypoczynkową

GRECJA

Kolebka starożytnej cywilizacji
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!!!
Atrakcje Serbii, Grecji, Macedonii i Węgier
10-23 Wrzesień 2022
3140,00 zł/os

+ 150 euro

REZERWACJE:

tel: 730 777 296

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Grecja – kolebka starożytnej cywilizacji.

Perełki wyjazdu – Belgrad, Skopie, Saloniki, Kalambaka, Meteory, Termopile, Delfy, Epidauros, Napflio, Mykeny, Korynt, Ateny, Orchyd, Budapeszt.

Zapraszamy na niezapomnianą „podróż życia”.

Podczas naszej niespełna dwutygodniowej wycieczki poznamy najciekawsze atrakcje Grecji – jej niezwykłe starożytne zabytki, zachwycające krajobrazy oraz śródziemnomorską kuchnię. Pozostałości po kulturze antycznej takie jak ruiny Akropolu czy Partenonu, urzekające Ateny czy uznawane za jeden z „cudów świata” wiszące klasztory Meteory to tylko jedne z wielu punktów na naszej bogatej liście zwiedzanych miejsc. Nasza wycieczka to nie tylko Grecja ale również inne ogromnie interesujące kraje i miejsca  – Serbia, Macedonia ze zwaną „perłą Bałkanów” Ochrydą czy Budapeszt. W lepszym poznaniu lokalnej kultury, muzyki i kuchni pomoże nam udział w wieczorach greckim i macedońskim z tańcami na żywo. Dwa dni poświęcimy również na relaks i odpoczynek – plażowanie, kąpiele wodne i słoneczne.

OFERTY NASZEGO BIURA PODROŻY SKIEROWANE SĄ DO WSZYSTKICH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ATRAKCYJNYMI WYJAZDAMI – ZARÓWNO OSÓB SPRAWNYCH JAK I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (10.09.2022 r.)

Zbiórka uczestników w godzinach popołudniowo/wieczornych, wyjazd z kraju. Nocny przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię.

Dzień 2 (11.09.2022 r.)

Dalsza trasa przejazdu, przerwa na poranną toaletę, śniadanie we własnym zakresie (kawa i herbata dostępna bezpłatnie w autokarze). Następnie krótkie zwiedzanie Belgradu (najciekawsze obiekty: Kalamegdan – XVII w. twierdza z parkiem i piękną panoramą na ujście Sawy i Dunaju, prawosławna cerkiew św. Sawy uznawana za największą na Bałkanach, Muzeum Rewolucji).

Przejazd w okolice Skopie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (12.09.2022 r.)

Śniadanie, a następnie krótkie zwiedzanie centrum Skopie wraz z centrum pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Salonik, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (13.09.2022 r.)

Śniadanie a następnie zwiedzanie najciekawszych atrakcji miasta – Biała Wieża,  Katedra, Centrum Historyczne, Pomnik Aleksandra Wielkiego, Cytadela, panorama miasta z tarasu widokowego, czas wolny. Przejazd do Kalambaki – zwiedzanie Meteorów – bizantyjskich klasztorów „zawieszonych” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory to jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie 1 klasztoru z przewodnikiem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (14.09.2022 r.)

Po śniadaniu przejazd do Delf. W trakcie przejazdu Termopile ze słynnym pomnikiem Leonidasa i 300 spartan. Następnie Wyrocznia Apollina w Delfach, która znana była już ok. 1500 w p.n.e. Została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Zwiedzanie muzeum, gdzie zgromadzone są posągi oraz fragmenty świątyń z terenu archeologicznego. Przejazd do hotelu w Agioi Apostoli. Zakwaterowanie, obiadokolacja i  nocleg.

Dzień 6 (15.09.2022 r.)

Śniadanie, pobyt wypoczynkowy – czas wolny na spacery, plażowanie i kąpiele wodne. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 (16.09.2022 r.)

Po śniadaniu przejazd na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy:

EPIDAUROS – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego przez Polikleta Młodszego w IV w .p.n.e. NAUPLIO – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkim; 

MYKENY – panorama terenów archeologicznych. 

Kanał Koryncki  oraz zwiedzanie Koryntu.

Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (17.09.2022 r.) 

Śniadanie, przejazd do stolicy Grecji a zarazem jej największego miasta . Zwiedzanie Aten m.in. Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Sindagma, Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, udział w wieczorze greckim wraz z kolacją w Atenach. Niezapomniane przeżycie u stóp Akropolu, w centrum Aten, w tradycyjnej greckiej tawernie. Stoły biesiadne z winem i owocami, muzyka na żywo, tańce z różnych regionów Grecji z tańcem Greka Zorby na czele. Wszystko to sprawi, że niezwykła atmosfera tego wieczoru pozostanie w pamięci na długie lata. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 9 (18.09.2022 r.) 

Śniadanie, pobyt wypoczynkowy – czas wolny na spacery, plażowanie i kąpiele wodne. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 (19.09.2022 r.)

Po wczesnym  śniadaniu wyjazd z  Agioi Apostoli  i przejazd do Ochrydy (Macedonia). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11 (20.09.2022 r.)

Śniadanie a następnie dalsza część zwiedzania. W programie: prehistoryczna osada na wodzie w Zatoce Kości, Monastyr św. Nauma – mistyczne miejsce, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Przejazd i  zwiedzanie Ochrydu, miasta wpisanego na listę UNESCO. Podczas spaceru z lokalnym przewodnikiem zobaczymy m.in. antyczny teatr, zwiedzimy cerkiew św. Bogurodzicy. Dla chętnych wejście na mury, górującej nad miastem Twierdzy cara Samuela. Zwiedzanie zakończymy „Pozdrowieniami z Ochrydu”, widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Ponadto możliwość odwiedzenia warsztatu tradycyjnego czerpania papieru, gdzie można własnoręcznie wykonać pamiątkową kartę. Możliwość fakultatywnego rejsu małymi łódkami po Jeziorze Ochrydzkim, czas wolny.

Powrót do hotelu, obiadokolacja połączona w wieczorem macedońskim, nocleg.

Dzień 12 (21.09.2022 r.)

Po wczesnym śniadaniu  przejazd przez Macedonię, Serbię – w okolicę Budapesztu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13 (22.09.2022 r.)

Śniadanie, dojazd do Budapesztu – zwiedzanie największych atrakcji miasta: Wzgórze Gellerta, Kompleks Pałacowy, Pałac Aleksandra, Kościół św. Macieja, Baszta Rybacka, Most Łańcuchowy, Parlament, Bazylika św. Stefana, czas wolny na posiłek własny, w godzinach wieczornych wyjazd  w drogę powrotną do Polski. Powrót do Gorlic w godzinach nocnych.

 

CEL PODRÓŻY:

Serbia (Belgrad), Macedonia (Skopie, Orchyd), Grecja (Saloniki, Kalambaka, Meteory, Termopile, Delfy, Epidauros, Lapflio, Mykeny, Korynt, Ateny), Węgry (Budapeszt).

WYJAZD:

Gorlice, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR), w godzinach popołudniowo – wieczorne.

POWRÓT:

Gorlice, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR), w godzinach nocnych.

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Przedstawiony plan jest ramowy – kolejność i zwiedzane obiekty mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. W przypadku zmian cen biletów wstępu klient zostanie niezwłocznie poinformowany.
 • Zwiedzanie obiektów uzależnione od aktualnej sytuacji związanej z obostrzeniami związanymi z COVID 19.
 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • W przypadku konieczności wykonania testów na Covid-19 przy przekraczaniu granicy (w zależności od aktualnych wymogów) cenę testu pokrywa klient.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

3140,00 zł/os + 150 euro

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu w wysokości 942,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 2198,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Kwota 150 euro/os jest opłatą obligatoryjną i należy ją przekazać pilotowi/opiekunowi grupy w autokarze.

CENA (3140,00 zł/os) ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszających się na wózkach autokarem;
 • 1 nocleg tranzytowy w Serbii – hotel*** (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją;
 • 7 noclegów w Grecji – hotele***/**** (pokoje 2–3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją;
 • 2 noclegi w Macedonii – hotel*** (pokoje 2–3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją;
 • 1 nocleg tranzytowy (Serbia/Węgry) – hotel*** (pokoje 2–3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją;
 • taksy klimatyczne we wszystkich hotelach;
 • wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje we wszystkich hotelach)
 • usługę przewodnika/ opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • zestaw słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!;
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł) oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł).
 • ubezpieczenie KL 60 000 euro, NNW (NWS+NWI) 15 000 zł, BP 1 000,00 zł
 • NOWOŚĆ!!!  – nasze ubezpieczenie w cenie wyjazdu zawiera ochronę od kosztów związanych z zachorowaniem na choroby przewlekłe oraz zachorowaniem na COVID-19, jak również kwarantanną i izolacją związaną z COVID-19.

Kwota 150 euro/os płatna obligatoryjnie u pilota wycieczki

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: 1 klasztor w Meteorach, Delfy, Epidauros, Mykeny, Korynt, Akropol, Ochryda (wejścia do cerkwi);
 • usługi lokalnych przewodników;
 • wieczoru Greckiego w Atenach , w tradycyjnej greckiej tawernie u stóp Akropolu (kolacja z winem i owocami oraz muzyka na żywo i tańcami z różnych rejonów Grecji;
 • wieczoru Macedońskiego z posiłkiem oraz lokalna muzyka i tańcami

W przypadku osoby niepełnosprawnej i jej asystenta bilety wstępu darmowe/lub ze zniżka -wymagane posiadanie legitymacji osoby niepełnosprawnej.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • napojów do kolacji.

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE”
możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej
  ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 269
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania
umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z
zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

 • Autokar dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!
 • Kilka pokoi w hotelach na trasie wycieczki posiada odpowiednie przystosowanie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

UWAGA!

Z uwagi na ukształtowanie Serbii, Grecji i Macedonii oraz historyczny, zabytkowy charakter nie gwarantujemy pełnego dostępu do zwiedzanych obiektów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (teren z górkami, stromymi podjazdami, ruinami, kostką brukową oraz schodami). 

Share This