Zapraszamy na wycieczkę objazdową

KAZIMIERZ DOLNY I NIE TYLKO

Kazimierz Dolny, Nałęczów, Lublin, Sandomierz
27-28 Maj 2023
545,00 zł/os

REZERWACJE:

tel: 730 777 296

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Kazimierz Dolny i nie tylko

Podczas naszej dwudniowej wycieczki odwiedzimy ciekawe zakątki Lubelszczyzny i nie tylko.

Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od Kazimierza Dolnego, który znajduje się w wielu turystycznych sercach, gdyż zarówno klimat, jak i urokliwe zakamarki potrafią szalenie zauroczyć. Ulubione miejsce artystów i turystów, którzy tłumnie przybywają w tu w odwiedziny. Kolejnymi miejscami na naszej trasie będą: uzdrowiskowy Nałęczów, który leczy nie tylko ciało ale i duszę  oraz Lublin „wieczorową porą” przyciągający swoją siedmiowiekową historią opowiadaną przez muzea, zabytki, tradycyjne smaki oraz legendy ukryte w uliczkach, zaułkach i murach kamienic.

Drugi dzień spędzimy w Sandomierzu – położonym na siedmiu wzgórzach nad Wisłą zwanym często  Małym Rzymem. Należy do najstarszych miast w Polsce – zachwyca zachowanym średniowiecznym rynkiem z ceglanym ratuszem oraz wspaniałymi zabytkami wielu epok historycznych.

Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę z nami !!!

OFERTY NASZEGO BIURA PODROŻY SKIEROWANE SĄ DO WSZYSTKICH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ATRAKCYJNYMI WYJAZDAMI – ZARÓWNO OSÓB SPRAWNYCH JAK I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (27.05.2023 r.)

Wyjazd grupy we wczesnych godzinach rannych, przejazd do Kazimierza Dolnego, nazywanego też Kazimierzem nad Wisłą. To miasto perełka, uważane za perłę polskiego renesansu – jego znakiem rozpoznawczym są pięknie zdobione kamienice i artystyczna atmosfera.

W programie zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem (ok. 3h) zobaczymy m.in:

Kościół farny p.w. św. Jana Chrzciciela, Górę Trzech Krzyży, spacer po rynku z zabytkowymi kamieniczkami i studnią, która niegdyś była zdrojem publicznym. Następnie spacer Wąwozem Korzeniowym, który wygląda niczym wprost wyjęty z baśniowej scenerii trasa nie jest zbyt wymagająca (potrzebne wygodne, sportowe obuwie). Następnie czas wolny dla grupy i przejazd do Nałęczowa. Krótkie zwiedzanie uzdrowiska m.in. spacer po parku zdrojowym, zwiedzanie dworku – Muzeum Stefana Żeromskiego oraz Kaplicy św. K. Boromeusza. Przejazd do Lublina, obiadokolacja a następnie wieczorne zwiedzanie zabytkowego centrum Lublina, zobaczymy m.in. Rynek z Gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedrę, Bramę Krakowską, Nowy Ratusz, deptak i Plac Litewski. Nocleg.

Dzień 1 (28 maj 2023 r.)

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do Sandomierza.

Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem (ok. 2,5 godziny) najciekawszych atrakcji miasta m.in: Bramy Opatowskiej, Rynku wraz z znajdującym się tam Ratuszem oraz kamienicami z czasów gotyku, renesansu i klasycyzmu. Następnie zwiedzanie Trasy Podziemnej – spacer po dawnych piwnicach mieszczańskich, zaułkach, korytarzach przeniesie nas w dawne czasy największego bogactwa Sandomierza oraz Ucha Igielnego – przez które każdy się przeciśnie, a jak wymówi życzenie – na pewno ono się sprawdzi. Podczas naszego zwiedzania zobaczymy także Katedrę Sandomierską pw. Narodzenia Najświętszej Marii (z zewnątrz) oraz Zamek Sandomierski – dawną letnią rezydencję polskich królów oraz najstarszą ceglaną świątynię Sandomierza – Kościół Św. Jakuba. Czas wolny na zakup pamiątek oraz posiłek własny. Możliwość rejsu statkiem po Wiśle (opcja fakultatywna – płatna dodatkowo).

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Gorlic w późnych godzinach wieczornych.

 

CEL PODRÓŻY:

Kazimierz Dolny, Nałęczów, Lublin, Sandomierz

WYJAZD:

27.05.2023 r. we wczesnych godzinach rannych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

28.05.2023 r. w późnych godzinach wieczornych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż 35 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.
 • Przedstawiony plan jest ramowy – kolejność i zwiedzane obiekty mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. W przypadku zmian cen biletów wstępu klient zostanie niezwłocznie poinformowany.

KOSZT WYCIECZKI:

545,00 zł/os

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu w wysokości 160,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 385,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

CENA (545,00 zł/os) ZAWIERA:

 • Transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszający się na wózkach autokarem;
 • 1 nocleg noclegów w hotelach**/***, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja;
 • Usługę przewodnika/ opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • Przewodników lokalnych w Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Lublinie i Sandomierzu;
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • Ubezpieczenie NNW (NWS+NWI);
 • Zestaw słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!;
 • Składki na TFG (2 zł) i TFP (2 zł);

CENA NIE ZAWIERA:

 • Śniadania w dniu wyjazdu oraz obiadokolacji w dniu przyjazdu.

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE”
możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej
  ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

 • Autokar dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!

Z uwagi na trudne warunki związane z ukształtowaniem terenu oraz z ograniczoną dostępnością zwiedzanych budynków nie zapewniamy pełnego zwiedzania osobom poruszającym się na wózkach.

 

Share This