Zapraszamy na wycieczkę objazdową

MAZURSKIE KLIMATY

Mikołajki, Mrągowo, Wilczy Szaniec, Św. Lipka, Krutynia, Olsztyn
10-15 Lipiec 2023 r.
1490,00 zł/os

REZERWACJE:

tel: 730 777 296

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Mazurskie klimaty

Perełki wyjazdu – Mikołajki, Mrągowo, Wilczy Szaniec, Św. Lipka, Krutynia, Olsztyn.

Niepowtarzalny urok licznych jezior, wysp i kanałów sprawia, że Mazury są magnesem niezmiennie przyciągającym rzesze turystów.

Rejsy statkami, żaglówkami, spływy kajakowe, spacery wzdłuż urokliwych jezior a wieczorami chwile spędzone przy dźwiękach szant gwarantują pełny wypoczynek i relaks. Mazury to wspaniały wybór zarówno dla osób lubiących aktywny wypoczynek jak i dla tych którzy chcą wypocząć na łonie natury, plażując, zażywając kąpieli wodnych i słonecznych. Oprócz znanych i popularnych miejsc sporo tu jest jeszcze miejsc dzikich i wartych odkrycia.

W trakcie naszego wyjazdu oprócz wypoczynku proponujemy także zwiedzanie znanych mazurskich miejscowości takich jak Mikołajki, Św. Lipka, Zamek w Rynie czy Olsztyn oraz poznanie odrobiny historii Polski w miejscu tak niepowtarzalnym jak Wilczy Szaniec. Dla osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem i kontaktem z przyrodą proponujemy fakultatywny kilkugodzinny spływ kajakowy rzeką Krutynią.

Zapraszamy na wspaniały i niezapomniany wypoczynek w Krainie Tysiąca Jezior

OFERTY NASZEGO BIURA PODROŻY SKIEROWANE SĄ DO WSZYSTKICH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ATRAKCYJNYMI WYJAZDAMI – ZARÓWNO OSÓB SPRAWNYCH JAK I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (10.07.2023 r.)

Wyjazd w godzinach nocnych (9/10 lipiec) z Gorlic, przejazd (z przerwami na toaletę) do Mikołajek.

To przepiękna miejscowość leżąca w samym sercu Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich – najpopularniejszego i najpiękniejszego szlaku żeglugowego w Polsce. W trakcie pobytu w Mikołajkach rejs statkiem na trasie Jezioro Mikołajskie – Śniardwy – Bełdany. Czas rejsu ok. 1,5 h a następnie czas wolny (ok. 1 godz.) na krótkie indywidualne zwiedzanie, zakup pamiątek czy spacer promenadą. Przejazd do Mrągowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2 (11.07.2023 r.)

Po śniadaniu całodzienny wypoczynek. W Mrągowie każdy znajdzie coś dla siebie – miejsca do wypoczynku i rekreacji, alejki, galeria kamiennych rzeźb pod gołym niebem, promenada wzdłuż jeziora Czos zachęcają do spacerów. Dla osób preferujących bardziej aktywne spędzanie czasu możliwość wynajęcia kajaków czy rowerów wodnych. Okolica pełna klimatycznych kafejek, w których można spróbować lokalnych specjałów czy też napić się kawy. Wieczorna obiadokolacja integracyjna – w formie grillowej (kiełbaska, karkówka, kaszanka, sałatka i dodatki).

Dzień 3 (12.07.2023 r.)

Po śniadaniu całodzienna wycieczka. Najpierw zwiedzimy Zamek w Rynie – świadka burzliwych dziejów Mazur i dawnych Prus Wschodnich – pięknie odrestaurowany łączy w sobie funkcje Zamku udostępnionego dla zwiedzających oraz hotelu. Zwiedzanie obiektu z przewodnikiem. Następnie przejedziemy do ruin byłej Kwatery Wojennej Adolfa Hitlera „Wilczy Szaniec” – miasteczka bunkrów otoczonego lasem, jeziorami i bagnami. Ta największa i najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera jest wspaniałą atrakcją turystyczną, odwiedzaną przez niemal ćwierć miliona turystów rocznie. Bunkry wciąż kryją wiele zagadek i imponują swoimi rozmiarami, rozmachem oraz solidnością. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem.

Przejazd do Św. Lipki – niewielkiej miejscowości znanej już od XV wieku jako miejsce licznych pielgrzymek, często nazywana bywa „Częstochową Północy”. Zwiedzanie sanktuarium oraz udział w słynnym koncercie organowym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 4 (13.07.2023 r.)

Po śniadaniu całodzienny wypoczynek lub możliwość wzięcia udziału w jednej z największych atrakcji Mazur – spływu kajakowego rzeką Krutynią. OPCJA FAKULTATYWNA!!! Przejazd do Krutyni, skąd wyruszymy na wyprawę kajakową na trasie Krutyń – Ukta,  podczas której będziemy mogli podziwiać niezwykłą roślinność oraz ptactwo i ryby zamieszkujące ten teren. Trasa spływu jest bardzo bezpieczna i prowadzi przez płytkie rejony koryta Krutyni – dodatkowym gwarantem bezpieczeństwa będzie opieka ratownika podczas całego spływu. Zapewniamy  bajkowe widoki. Wycieczka realizowana przy min 20 osobach zainteresowanych.

Powrót do hotelu w Mrągowie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 5 (14.07.2023 r.)

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do Olsztyna, zwiedzanie miasta z przewodnikiem (ok. 2 godziny). W programie: Olsztyński Zamek (zewnątrz), Park Podzamcze z licznymi alejkami spacerowymi, Stare Miasto, gotycki Ratusz, Wysoka Brama, postać św. Jakuba (patrona miasta), ławeczka Kopernika. Czas wolny na kawę.

Wyjazd w drogę powrotną do Gorlic – w trakcie powrotu przerwa na obiad a następnie dalszy ciąg drogi powrotnej. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.

 

CEL PODRÓŻY:

Mikołajki, Mrągowo, Wilczy Szaniec, Św. Lipka, Krutynia, Olsztyn.

WYJAZD:

10.07.2023 r. wyjazd w godzinach nocnych (9/10 lipiec) , ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

15.07.2023 r. przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż  35 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.
 • Przedstawiony plan jest ramowy – kolejność i zwiedzane obiekty mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. W przypadku zmian cen biletów wstępu klient zostanie niezwłocznie poinformowany.

KOSZT WYCIECZKI:

1490,00 zł/os

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu w wysokości 447,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 1043,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

CENA (1490,00 zł/os) ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszający się na wózkach autokarem;
 • 4 noclegi w hotelu w Mrągowie ***, 4 śniadanie, 4 obiadokolacja w tym jedna w formie grillowej (śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane);
 • Obiad w dniu powrotu;
 • Usługę przewodnika/opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • Usługę przewodnika lokalnego po Wilczym Szańcu, Zamku w Rynie i Olszynie;
 • Bilety wstępu do Wilczego Szańca i Zamku w Rynie;
 • Ubezpieczenie NNW (NWS+NWI);
 • Zestaw słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!;
 • Składki na TFG (2 zł) i TFP (2 zł).

CENA NIE ZAWIERA:

Kwota 120 zł/os opłata na realizację fakultatywnego programu turystycznego (płatna u pilota) zawiera:

 • Bilet na rejs statkiem w Mikołajkach;
 • Spływ kajakowy po Krutyni oraz opiekę ratownika wodnego podczas całej trasy spływu.
 

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE”
możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej
  ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania
umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z
zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

 • Autokar dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!

Hotel zawiera dostosowane pokoje do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Ilość miejsc ograniczona!

 
Share This