Zapraszamy na wycieczkę

Białoruś

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Białoruś

Perełki wyjazdu – (Grodno, Wasiliszki, Lida, Zaosie, Jezioro Świteź , Nowogródek, Miniewicze, Bohatyrowicze)

Zapraszamy na pięciodniowy wyjazd w trakcie którego zwiedzimy najpiękniejsze „perełki” Białorusi.

Gwarantujemy wspaniałe wrażenia i super atmosferę.

OFERTY NASZEGO BIURA PODROŻY SKIEROWANE SĄ DO WSZYSTKICH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ATRAKCYJNYMI WYJAZDAMI – ZARÓWNO OSÓB SPRAWNYCH JAK I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (00.00.2021 r.)

Wyjazd z Gorlic w godzinach wieczornych, nocny przejazd przez Polskę w kierunku granicy.

Dzień 2 (00.00.2021 r.)

 • Przerwa na poranną toaletę, śniadanie we własnym zakresie, dojazd do przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej. Następnie dojazd do Grodna i zwiedzanie z przewodnikiem. W programie: Synagoga, Stary Zamek Książąt Grodzieńskich (rezydencja związana z królem Kazimierzem Jagielończykiem oraz Stefanem Batorym), Nowy zamek Królewski (rezydencja króla Augusta III Sasa oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego), Rynek, Kościół Farny, Katedra św. Franciszka Ksawerego, Cerkiew św. Borysa i Gleba, Muzeum Elizy Orzeszkowej. W dalszej części zwiedzanie spacer, podczas którego zobaczymy: dom grodzieńskich masonów, stary park miejski, pomnik E. Orzeszkowej, teatr, budynek szkoły baletowej oraz akademii medycznej a także ekspozycję Garadzienskaja Brama. Czas wolny na zakup pamiątek a następnie wyjazd w kierunku hotelu, zakwaterowanie, obiadokoacja z tradycyjnymi daniami kuchni białoruskiej, nocleg. 

Dzień 3 (00.00.2021 r.)

 • Śniadanie, przejazd do wsi Wasiliszki – zwiedzanie neogotyckie kościoła św. Piotra i Pawła oraz domu rodzinnego rodziny Wydrzyckich (miejsca gdzie urodził się i spędził dzieciństwo Czesław Niemen). Następnie przejazd do Lidy – miasta o bogatej historii, na terenie którego znajduje się średniowieczny zamek wybudowany przez księcia Giedymina (miejsca rozgrywania akcji „Grażyny” Adam Mickiewicza). Miasto słynne z tradycji browarniczych – w trakcie zwiedzania browaru degustacja lidzkich piw i kwasu chlebowego uznawanego za najlepszy na Białorusi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja z regionalnymi potrawami oraz występ lokalnego zespołu ludowego, nocleg.

Dzień 4 (00.00.2021 r.)

 • Śniadanie, wykwaterowanie a następnie zwiedzanie „szlaku Adama Mickiewicza”. Rozpoczniemy od zwiedzania Zaosia (miejsa urodzenia wybitnego pisarza), przejazd nad słynące z przepięknego krajobrazu Jezioro Świteź (opisanego w „Balladach”). Przejazd do Nowogródka, zwiedzanie domu-muzeum Adama Mickiewicza oraz obejrzenie kopca i pomnika Mickiewicza oraz kościoła farnego, w kórym był ochrzczony poeta. Po krótkim czasie rozpoczynamy dalsza podróż tymrazem „szlakiem Elizy Orzeszkowej”. Zwiedzanie Miniewicz – małej białoruskiej wsi, gdzie przez pewien czas mieszkała pisarka, następnie spacer leśna drogą do ” Kurhanu Powstańców” znanego z powieści „Nad Niemnem” oraz przejazd do Bohateowicz, spacer leśną drogą na znany z powieści grób Jana i Cecylii. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do polski.

Dzień 5 (00.00.2021 r.)

Przyjazd do Gorlic we wczesnych godzinach porannych.

Przedstawiony plan jest ramowy – kolejność i zwiedzane obiekty mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.

CEL PODRÓŻY:

Grodno, Wasiliszki, Lida, Zaosie, Jezioro Świteź, Nowogródek, Miniewicze, Bohaterowicze

WYJAZD:

Gorlice, ul. Sportowa 9 (parking przy basenie), w godzinach porannych.

POWRÓT:

Gorlice, ul. Sportowa 9 (parking przy basenie), godziny wieczorne.

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyprawy.

Więcej informacji w Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Autobus dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!
 • Z uwagi na trudne warunki do poruszania się dla osób z niepełnosprawnością ruchową nie gwarantujemy pełnego dostosowania wycieczki, zwiedzanych obiektów oraz hoteli.
 • Przedstawiony plan jest ramowy – kolejność i zwiedzane obiekty mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. W przypadku zmian cen biletów wstępu klient zostanie niezwłocznie poinformowany.

KOSZT WYCIECZKI:

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • kartą płatniczą – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

CENA ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszających się na wózkach autokarem;
 • 2 noclegi w hotelu ***, 2 śniadania, 2 obiadokolacje oraz 1 obiad;
 • usługę przewodnika/ opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • usługę przewodnika od granicy z Białorusią oraz przewodników lokalnych;
 • zestaw słuchawkowy Tour Guide;
 • ubezpieczenie KL, NNW (NWS+NWI), BP;
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:

 • kosztów realizacji programu turystycznego ( bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
 • orientacyjny koszt programu turystycznego: ok ………. zł/os – koszt uzależniony od indywidualnego ulg i zniżek.

Zamieszczone zdjęcia pochodzą ze strony: Pixabay

Share This