Zapraszamy na wycieczkę jednodniową

PRZEMYŚL I BOLESTRASZYCE

Podkarpacie
05 Sierpień 2023
185,00 zł/os

REZERWACJE:

tel: 730 777 296

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Przemyśl i Bolestraszyce

Zapraszamy do Przemyśla – jednego z najstarszych polskich miast. Położony jak Rzym na wzgórzach kończących się tu Karpat, przez setki lat był perłą w koronie miast Rzeczypospolitej. Jest to miasto bogate w zabytki pochodzące z czasów romańskich, przez gotyk po twierdze i bunkry z czasów Wielkiej Wojny. Przemyśl znany jest również z postaci dzielnego wojaka Szwejka. Pamiątki historyczne oraz atmosfera dawnych kresów sprawiają, że Przemyśl ma niesamowity klimat zachęcający do zwiedzania.

Naszą wycieczkę zakończymy niedaleko Przemyśla w malowniczym Arboretum w Bolestraszycach gdzie można podziwiać bogactwo roślin, drzew i krzewów oraz poznać ciekawostki związane z przyrodą. Arboretum w Bolestraszycach to wyjątkowe miejsce dla miłośników natury – na terenie ponad 300 hektarów znajduje się imponująca kolekcja drzew i krzewów, roślin zielnych oraz roślin szklarniowych.

 

Ramowy program zwiedzania

5 Sierpień 2023 r.

Wyjazd z Gorlic we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Przemyśla a następnie zwiedzanie z przewodnikiem miasta:

 • programie m.in. – rys historyczny o Przemyślu i Twierdzy Przemyśl, przejazd na punkt widokowy, następnie zwiedzanie Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, spacer uliczkami Starego Miasta (Plac na Bramie, Wieża Zegarowa ze słynnym Muzeum Dzwonów i Fajek), Archikatedra grekokatolicka, Bazylika archikatedralna rzymskokatolicka z XV wieku, zabytkowe kamienice z półcieniami z XV – XVI wieku, fontanna z niedźwiedziami, figura dzielnego wojaka Szwejka, pomniki A. Mickiewicza i Jana III Sobieskiego.

Czas wolny na posiłek własny, zakup pamiątek oraz degustację słynnych przemyskich lodów.

Przejazd do Bolestraszyc.

Arboretum w Bolestraszycach to jeden z najpiękniejszych ogrodów w kraju. Na obszarze blisko 30 h znajdują się liczne gatunki drzew, krzewów i roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem. Na terenie Arboretum znajduje się również Ogród Sensualny dla osób z niepełnosprawnościami. Zwiedzanie z przewodnikiem: ok. 1,5  godz.

Powrót do Gorlic w późnych godzinach wieczornych.

 

CEL PODRÓŻY:

Podkarpacie: Przemyśl i Bolestraszyce.

WYJAZD:

05.08.2023 r. we wczesnych godzinach rannych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

05.08.2023 r. w późnych godzinach wieczornych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić do 7 dni (jeśli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni) od zawarcia umowy w innych przypadkach w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

185,00 zł/os

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

CENA (185,00 zł/os) ZAWIERA:

 • Transport klimatyzowanym autokarem;
 • Usługę przewodnika/ opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • Przewodnika lokalnego w Przemyślu oraz Arboretum w Bolestraszycach;
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Muzeum Ziemi Przemyskiej, Muzeum Dzwonów i Fajek, Bazylika Archikatedralna, Arboretum Bolestraszyce);
 • Ubezpieczenie NNW (NWS+NWI).

CENA NIE ZAWIERA:

 • Posiłku dla grupy 

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE” możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

UWAGA!!!

 • Autokar dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!

Z uwagi na ukształtowanie terenu i występującą nawierzchnie (kostka brukowa) osoby poruszające się na wózkach muszą mieć swojego asystenta!!! Nie zapewniamy pełnej dostępności zwiedzanych miejsc i obiektów dla osób o ograniczonej mobilności.

Share This