Zapraszamy na wycieczkę

RUMUŃSKA TRANSYLWANIA

Szlakiem hrabiego Draculi i nie tylko
Atrakcje Rumuni
27-31 Lipiec 2022
1560,00 zł/os

+ 45 euro

REZERWACJE:

tel: 730 777 296

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Rumuńska Transylwania

Perełki wyjazdu – Kluż Napoka, Sighisoara, Rupea, Braszów, Sinania, Bran, Rasnov, Preimer, Sybin, Alba Iulia.

Zapraszamy na wspólne odkrywanie Rumunii!!!

Rumunia to kraj niebanalny, odmienny od powszechnych wyobrażeń – kraj, który z roku na rok przyciąga coraz liczniejsze grupy turystów zaintrygowanych tradycjami, legendami i kulturą tego zakątka Europy. To także niezwykle uczynni i gościnni mieszkańcy, serdecznie witający przybywających gości.

Rumunia potrafi zaskoczyć i oczarować pięknymi krajobrazami, licznymi zamkami i związanymi z nimi historiami nie tylko o słynnym Hrabi Draculi.

Nasza wycieczka obejmuje najpiękniejsze zakątki Siedmiogrodu, w tym miasteczka z niezwykłymi historycznymi budowlami i unikalnym średniowiecznymi starówkami, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Pod okiem licencjonowanego przewodnika, eksperta, znawcy kultury i historii Rumunii przeżyjemy niesamowitą przygodę, która odkryje przed nami uroki tego „nieodkrytego” kraju.

OFERTY NASZEGO BIURA PODROŻY SKIEROWANE SĄ DO WSZYSTKICH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ATRAKCYJNYMI WYJAZDAMI – ZARÓWNO OSÓB SPRAWNYCH JAK I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (27.07.2022 r.)

Wyjazd grupy we wczesnych godzinach porannych, przejazd przez Słowację, Węgry, do Rumunii,

Pierwszym punktem zwiedzania będzie Kluż Napoka – stolica Siedmiogrodu, gdzie zobaczymy dawne węgierskie centrum miasta z kościołem św. Michała, domem rodzinnym i pomnikiem króla Macieja Korwina oraz pozostałościami po dawnej rzymskiej osadzie Napoca oraz młodsze rumuńskie centrum miasta z katedrą prawosławną i Teatrem Narodowym. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 (28.07.2022 r.)

Śniadanie, przejazd do Sighisoary – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast w Europie zwanego Perłą Transylwanii i wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzimy m.in. Czarny Ratusz, Basztę Szewców, Dom Drakuli, Wieżę Zegarową oraz słynne Szkolne Szchody. Unikatowe miejsce, które wywiera ogromne wrażenie na zwiedzających.

Przejazd do Rupei – miasteczka położonego w zachodniej części Siedmiogrodu, z jego główną atrakcją – twierdzą chłopską, która jest niezwykle istotną pozostałością kulturowego i historycznego dziedzictwa Rumunii. Pierwszy większy zamek obronny wzniesiono tu w VII wieku, w kolejnych wiekach był on kilkukrotnie przebudowywany i powiększany, a obecnie są to majestatyczne ruiny górujące nad miastem.

Kolejnym punktem na trasie naszego zwiedzania będzie Braszów gdzie podczas spacer po mieście, zobaczymy Czarny Kościół wraz z zabytkowym trójkątnym rynkiem, cerkiew św Mikołaja, mury miejskie kościół św. Bartłomieja, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Braszowa, obiadokolacje, nocleg.

Dzień 3 (29.07.2022 r.)

Śniadanie, wyjazd do miejscowości Sinai znanego uzdrowiska klimatycznego, gdzie zobaczymy Pałac Peles – letnią rezydencję królów rumuńskich wzniesioną w stylu niemieckiego neorenesansu, będącą jednym z najcenniejszych zabytków kraju.

Nastepnie przejazd do Bran – zwiedzanie XIV-wiecznego Białego Zamku zwanego zamkiem Draculi, umiejscowiony na szczycie stromej skały prezentuje się niezwykle okazale i niezmiennie przyciąga zresze turystów.

Kolejnym miejscem, które zwiedzimy jest Rasnov – zamek chłopski górujący nad miasteczkiem, zbudowany na podwalinach  dawnego zamku krzyżackiego,w którym bronili się okoliczni mieszkańcy przed atakami Imperium Otomańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (30.07.2022 r.)

Śniadanie, przejazd do Prejmer, zwiedzanie niezwykłego kościoła łączącego funkcje budowli sakralnej z warownią- będącego jednym z największych i najlepiej ufortyfikowanych kościołów tej części Europy, wpisanego w 1999 r. na listę UNESCO;

Nastepnie przejazd do Sybina zwanego miastem artystów, jednego z najpiękniejszych miast Rumunii. Spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami miasta” oraz XVI wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić), przejaz do Alba Iulia, zakwaterowanie, obiadokolacja, wieczorny spacer po cytadeli, nocleg.

Dzień 5 (31.07.2022 r.)

Śniadanie, zwiedzanie Alba Iulia, jednej z dawnych stolic Siedmiogrodu słynacej z doskonałych win. Dalsze zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. W centrum miasta znajduje się cerkiew koronacyjna królów Rumunii.

Przejazd powrotny w kierunku granicy, przez Węgry, Słowację, przyjazd do Gorlic w godzinach nocnych.

 

CEL PODRÓŻY:

Rumunia – Kluż Napoka, Sighisoara, Rupea, Braszów, Sinania, Bran, Rasnov, Preimer, Sybin, Alba Iulia.

WYJAZD:

Gorlice, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR), wczesne godziny poranne.

POWRÓT:

Gorlice, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR), godziny nocne.

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Przedstawiony plan jest ramowy – kolejność i zwiedzane obiekty mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. W przypadku zmian cen biletów wstępu klient zostanie niezwłocznie poinformowany.
 • Zwiedzanie obiektów uzależnione od aktualnej sytuacji związanej z obostrzeniami związanymi z COVID 19.
 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • W przypadku konieczności wykonania testów na Covid-19 przy przekraczaniu granicy (w zależności od aktualnych wymogów) cenę testu pokrywa klient.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

1560,00 zł/os + 45 euro

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu w wysokości 468,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 1092,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Kwota 45 euro/os jest opłatą obligatoryjną i należy ją przekazać pilotowi/opiekunowi grupy w autokarze.

CENA (1560,00 zł/os) ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszających się na wózkach autokarem;
 • 4 noclegi w hotelach***, (pokoje 2–3 osobowe z łazienkami);
 • 4 śniadania i 4 obiadokolacje;
 • taksę klimatyczną;
 • opiekę licencjonowanego przewodnika po Rumuni przez cały czas trwania wyjazdu;
 • zestaw słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!;
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł) oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł).
 • ubezpieczenie KL 60 000 euro, NNW (NWS+NWI) 15 000 zł, BP 1 000,00 zł
 • NOWOŚĆ!!!  – nasze ubezpieczenie w cenie wyjazdu zawiera ochronę od kosztów związanych z zachorowaniem na choroby przewlekłe oraz zachorowaniem na COVID-19, jak również kwarantanną i izolacją związaną z COVID-19.

Kwota 45 euro/os płatna obligatoryjnie u pilota wycieczki

 • kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty miejscowe);
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

CENA NIE ZAWIERA:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 400,00 zł/os

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE”
możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej
  ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 269
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania
umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z
zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

UWAGA!

Z uwagi na ukształtowanie Rumuni i brak dostosowań dla osób poruszających się na wózkach (w większości obiektów), wyjazd nie jest dopasowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Share This