Zapraszamy na wycieczkę objazdową

Skarby Ponidzia

Skarby Ponidzia
22 Maj 2021
115,00 zł/os

REZERWACJE:

tel: 730 777 296

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Skarby Ponidzia

Perełki wyjazdu – Chmielnik, Szydłów, Busko Zdrój, Wiślica.

Ponidzie to malownicza kraina położona na terenie woj. świętokrzyskiego w dolinie rzeki Nidy. Znajduje się poza popularnymi szlakami turystycznymi, wciąż mało znana, nie mniej jednak jej urzekająca prostota i sielankowy krajobraz przyciągają coraz większą rzeszę pasjonatów. Ponidzie to miejsce gdzie pola, lasy i rzeka Nida swobodnie przeplatają się tworząc piękne kompozycje widoków.

Podczas naszej jednodniowej wycieczki proponujemy zwiedzenie miejsc ściśle związanych z historią Polski takich jak zabytkowe budowle z czasów średniowiecza w Szydłowie i Wiślicy, poznanie tradycji i kultury żydowskiej podczas pobytu w Chmielniku i jej unikatowej synagodze oraz odpoczynek i relaks w znanym uzdrowisku Busko Zdrój.

OFERTY NASZEGO BIURA PODROŻY SKIEROWANE SĄ DO WSZYSTKICH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ATRAKCYJNYMI WYJAZDAMI – ZARÓWNO OSÓB SPRAWNYCH JAK I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI!

Ramowy program zwiedzania

1 dzień (22.05.2021 r.)

Zbiórka uczestników ok 06.00, wyjazd z Gorlic. Dojazd do Chmielnika ok. godz. 09.00.W programie zwiedzania:

 • Chmielnicka Synagoga z XVIII wieku, obecnie przekształcona w Ośrodek Edukacyjno- Muzealny „Świętokrzyski Sztetl”, którego ideą jest odtworzenie specyfiki współistnienia kultury polskiej i żydowskiej. Synagoga posiada jedyną w świecie szklaną bimę (miejsce gdzie odczytywano Torę).
 • Szydłów –miejscowość określana często nazwą „polskiego Carassonne”, którą zawdzięcza zachowanemu po dzień dzisiejszy układowi średniowiecznego miasta. W Szydłowie zobaczymy: miejskie mury obronne (najdłuższe i najlepiej zachowane mury obronne z poł. XIX wieku), Bramę Krakowską, Zamek obronny Kazimierza Wielkiego, pokutny kościół K. Wielkiego z ołtarzem z warsztatu Wita Stwosza, kościół pw. Wszystkich Świętych (z XIV wieku z gotyckimi malowidłami).
 • Busko Zdrój – miejscowość słynna z leczniczych wód i klimatu. W programie pobytu: Budynek Sanatorium „Marconi” wzorowany na starorzymskich łaźniach z Pijalnią wód mineralnych, spacer Promenadą Gwiazd ze „słoneczkami” należącymi do osób związanych z muzyka poważną (m.in. W. Ochman, K. Penderecki, B. Kaczyński), fontanna, Muszla Koncertowa, czas wolny.
 • Wiślica – miejscowość posiadająca średniowieczne korzenie. W trakcie zwiedzania zobaczymy: Kolegiatę Wiślicką ufundowana przez Kazimierza Wielkiego, Dom Długosza powstały z inicjatywy kronikarza, relikty romańskie (ruiny 2 świątyń), Rynek (plac o 1000-letniej historii), (Plac Solny).

Powrót do Gorlic w późnych godzinach wieczornych.

CEL PODRÓŻY:

Chmielnik, Szydłów, Busko Zdrój, Wiślica

WYJAZD:

Gorlice, ul. Sportowa 9 (parking przy basenie), w godzinach porannych.

POWRÓT:

Gorlice, ul. Sportowa 9 (parking przy basenie), godziny wieczorne.

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Przedstawiony plan jest ramowy – kolejność i zwiedzane obiekty mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. W przypadku zmian cen biletów wstępu klient zostanie niezwłocznie poinformowany.
 • Zwiedzanie obiektów uzależnione od aktualnej sytuacji związanej z obostrzeniami związanymi z COVID 19.

KOSZT WYCIECZKI:

115,00 zł/os

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • kartą płatniczą – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

CENA ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszających się na wózkach autokarem;
 • usługę przewodnika/ opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • zestaw słuchawkowy Tour Guide;
 • ubezpieczenie NNW (NWS+NWI);
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (2 zł) oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (2 zł).

CENA NIE ZAWIERA:

 • kosztów realizacji programu turystycznego ( bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
 • orientacyjny koszt programu turystycznego: ok 45 zł/os – koszt uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek. Kwota ta może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE”
możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej
  ofercie wyjazdu,
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 269
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania
umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi min.30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z
zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

 

 

 • Autokar dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!

Z uwagi na specyfikę zwiedzanych miejsc i obiektów (pochodzących z czasów średniowiecznych) wycieczka nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową (schody, nierówna nawierzchnia). W przypadku zgłoszenia się osoby z ograniczeniami ruchowymi jedzie ona ze świadomością, że większość zwiedzanych obiektów będzie dla niej niedostępna, obowiązkowa również obecność swojego asystenta.

Share This