Zapraszamy na wycieczkę objazdową

KUTNA HORA I ZŁOTA PRAGA

Czechy
10-12 maja 2024
995,00 zł/os

+ 1000 CZK

REZERWACJE:

tel: 535 214 129

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Kutna Hora i Złota Praga

Podczas naszego wyjazdu odwiedzimy dwa niezwykłe miejsca.

Pierwszym z nich będzie Kutna Hora – miejscowość wpisana w całości na listę UNESCO i każdy kto ją odwiedzi stwierdzi, że jest to miejsce całkowicie wyjątkowe. Można zobaczyć tu niesamowicie piękne zabytki, zwiedzić podziemne korytarze dawnej kopalni srebra czy pospacerować po wąskich, brukowanych uliczkach Starówki.

Drugie miejsce to Praga – stolica naszych południowych sąsiadów – Czech, nie bez przyczyny nazywana jest „Złotą Pragą”. Wspaniały klimat tego miasta to efekt harmonii między sztuką romańską, gotycką, barokową, secesją i współczesnością. Położona na siedmiu wzgórzach w dolinie Wełtawy niezmiennie swoim urokiem przyciąga wielu turystów.

Całość programu zwiedzania prowadzona przez licencjonowanego przewodnika, eksperta z dziedzin historii, sztuki i znawcy Czech i ich kultury.

Zapraszamy!!!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (10 maja 2024 r.)

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych (ok. godz. 5.00 z Gorlic, przejazd (z postojami) do Kutnej Hory.  Zwiedzanie z przewodnikiem Kutnej Hory, miasta srebra, nazywanego także „państwowym skarbcem”. Jej bogactwa w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju Królestwa Czeskiego. Podczas spaceru zwiedzimy starówkę miasta, która ze względu na swe historyczne znaczenie i wspaniałą architekturę została w roku 1995 wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Posłuchamy ciekawych historii związanych z wielowiekowymi ulicami, domami i kościołami, a także zobaczymy symbol Kutnej Hory – późnogotycki kościół świętej Barbary. Odwiedzimy unikatową i przyciągającą rzesze turystów Kaplicę Czaszek, we wnętrzach której przechowywane są szczątki kilkudziesięciu tysięcy osób, które pochodzą od zmarłych ofiar dżumy, wojen husyckich i wojny trzydziestoletniej. Kości i czaszki są w kaplicy nie tylko elementem do oglądania, ale i częścią konstrukcji. Stworzono z nich ołtarze, kapliczki czy żyrandole, z niektórych wykonano nawet krzyże czy kielichy. Następnie czas wolny, obiadokolacja, przejazd do Pragi, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 (11 maja 2024 r.)

Śniadanie a następnie zwiedzanie Pragi: w programie m.in. zwiedzanie kompleksu zamkowego na Hradczanach – jednego z największych na świecie i najbardziej rozpoznawalnych europejskich zabytków. Na hradczańskim wzgórzu zobaczymy także imponujące arystokratyczne pałace, piękne kościoły i klasztory takie jak słynna katedra Św. Wita, pałac królewski, bazylika Św. Jerzego. Następnie zanurzmy się w niezwykle klimatycznym uroku Złotej Uliczki, przejdziemy na Małą Stranę – dawną dzielnicę kupców niemieckich,  przespacerujemy  się  słynnym Mostem Karola. Zwiedzanie zakończymy obiadokolacją, czas wolny dla grupy, powrót do hotelu, nocleg,

Dzień 3 (12 maja 2024 r.)

Śniadanie a następnie dalsze zwiedzanie Pragi, zobaczymy m.in. takie zabytki jak: Staromiejską Więżę Mostową, rynek  staromiejski z pomnikiem J. Husa, Pałac Kińskich czy Bramę Prochową. Podczas naszego zwiedzania z przewodnikiem zobaczymy również jeden z najcenniejszych zabytków Starego Miasta jak i całej Pragi –  średniowieczny ratusz ze słynnym zegarem Orloj oraz średniowieczny targ kupiecki (Ungelt), Uniwersytet Karola (najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej oraz słynny Teatr Stanowy. Następnie przejdziemy na Stare Żydowskie Miasto. Zwiedzimy pozostałości dawnej dzielnicy żydowskiej (Josefov), która w XIX wieku została w wyniku akcji sanacyjnej praktycznie zrównana z ziemią. Na jej miejscu powstały secesyjne kamienice miejskie oraz deptak – dzisiejsza ulica Paryska. Z dawnego getta dochowały się tylko cztery synagogi, muzeum oraz stary żydowski cmentarz. Kolejnym punktem na trasie naszego poznawania Pragi będzie Nowe Miasto z Placem Wacława – główne miejsce spotkań kulturalnych, towarzyskich i handlowych mieszkańców i turystów odwiedzających stolicę Czech. Naszą przygodę z Pragą zakończymy godzinnym rejsem po Wełtawie –piękne widoki roztaczające się z pokładu statku na pewno skłonią nas do kolejnych odwiedzin tego niezwykłego miasta. Po rejsie czas wolny na posiłek własny a następnie wyjazd w drogę powrotna do Polski (godziny popołudniowe).

Planowany przyjazd do Gorlic ok. godziny 24.00

CEL PODRÓŻY:

Czechy – Kutna Hora, Praga.

WYJAZD:

10.05.2024 r. we wczesnych godzinach porannych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

12.05.2024 r. w późnych godzinach nocnych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić do 7 dni (jeśli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni) od zawarcia umowy w innych przypadkach w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

995,00 zł/os + 1000 CZK

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu w wysokości 290,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 705,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Kwota 1000 CZK/os jest opłatą obligatoryjną i należy ją przekazać pilotowi/opiekunowi grupy w autokarze.

CENA (995,00 zł/os) ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszający się na wózkach autokarem;
 • 2 noclegi w hotelu **/*** , 2 śniadania (bufet), 2 obiadokolacje; (posiłki serwowane);
 • Usługę przewodnika/opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • Usługę licencjonowanego przewodnika po Pradze;
 • Ubezpieczenie KL 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000,00  zł;
 • Zestaw  słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!;
 • Składki na TFG i TFP.

Kwota 1000 CZK/os płatna obligatoryjne u pilota wycieczki (nie podlega rozliczeniu) zawiera:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem po Wełtawie, opłaty lokalne.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Śniadania w dniu wyjazdu i obiadokolacji w trzecim dniu wycieczki.

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE” możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

UWAGA!!!

 • Autokar dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!
 • Kilka pokoi w hotelach posiada odpowiednie przystosowanie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Z uwagi na ukształtowanie terenu i występującą nawierzchnie (kostka brukowa) zarówno w Kutnej Horze jak i Pradze, osoby poruszające się na wózkach muszą mieć swojego asystenta!!! Nie zapewniamy pełnej dostępności zwiedzanych miejsc i obiektów dla osób o ograniczonej mobilności.

 

Share This