Zapraszamy na wycieczkę

CHORWACJA

Półwysep Istria
Atrakcje Półwyspu Istria i Słowenii
12-19 Maj 2023
2150,00 zł/os

+ 80 euro

REZERWACJE:

tel: 730 777 296

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Chorwacja – perła Adriatyku

Perełki wyjazdu – Jaskinia Postojna (Słowenia), Rovinj, Pula, Porec (Chorwacja), Jezioro Bled (Słowenia).

Zapraszamy na wypoczynek i zwiedzenie do jednego z najpiękniejszych zakątków Chorwacji!!! Półwysep Istria oprócz słonecznych wybrzeży, pięknych plaż z krystalicznie czystą wodą oraz wyjątkowego śródziemnomorskiego klimatu zachwyca także mieszanką kultur oraz swoimi zabytkami i historią. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno osoby które cenią sobie relaks i wypoczynek, jak i te preferujące aktywne spędzanie wolnego czasu.

Podczas wyjazdu nie ograniczamy się tylko do zachwycającej Chorwacji ale zwiedzimy także perełki Słowenii!

Niezwykła atmosfera urokliwych zakątków Chorwacji oraz zachody słońca nad Adriatykiem z pewnością dostarczą wszystkim uczestnikom wyjazdu niezapomnianych wrażeń.

OFERTY NASZEGO BIURA PODROŻY SKIEROWANE SĄ DO WSZYSTKICH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ATRAKCYJNYMI WYJAZDAMI – ZARÓWNO OSÓB SPRAWNYCH JAK I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (12.05.2023 r.)

Wyjazd w godzinach wieczornych z Gorlic, nocny przejazd (z postojami) na teren Słowenii.

Dzień 2 (13.05.2023 r.)

w godzinach przedpołudniowych zwiedzanie Jaskini Postojna – jednej z największych atrakcji turystycznych Słowenii a zarazem jest jedną z największych i najpiękniejszych jaskiń na świecie. Trasa turystyczna to około 5,5 km niesamowitych korytarzy podziemnych, z których 4 km pokonujemy kolejką elektryczną a pozostałą część w trakcie pieszego spaceru. Stalagmity i stalaktyty oraz kurtyny skalne o niezwykłych formach tworzą niepowtarzalny bajkowy świat a widoki tu roztaczające się pozostaną w pamięci na zawsze.

Następnie przejazd do Resortu Amarin **** w chorwackim Rovinj, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

Dzień 3 (14.05.2023 r.)

Śniadanie a następnie całodzienny wypoczynek w kompleksie Amarin**** – możliwość korzystania z basenu, plażowania oraz spacerów po uroczej okolicy.

Dzień 4 (15.05.2023 r.)

Śniadanie a następnie zwiedzanie Rovinj z lokalnym przewodnikiem.

Rovinj to jedno z najpiękniejszych miasteczek Istrii i całej Chorwacji, nazywane niekiedy chorwackim Saint Tropez lub Małą Wenecją. Wpływy włoskie widoczne są tu praktycznie na każdym  kroku. Miejscem tym zachwycił się twórca fantastyki naukowej Juliusz Verne, który umieścił tu akcję jednej ze swoich powieści.

W Rovinj zobaczymy wyjątkowe Stare Miasto z kościołem św. Eufemii, którego dzwonnica góruje nad miastem (zbudowana jest na wzór wieży z placu Św. Marka w Wenecji). Przespacerujemy się klimatycznymi, wąskimi uliczkami oraz nadmorską promenadą poznając zabytki miasteczka i podziwiając niepowtarzalne widoki budowli, które sprawiają wrażenie jakby dosłownie wyrastały z wody.

Po zwiedzaniu czas wolny (około 1h), a następnie rejs panoramiczny po Kanale Limskim przypominjącym nieco skandynawski fiord – w rejonach tych były kręcone kadry to filmu „Wikingowie” z Kirkiem Douglasem. Podczas rejsu ”Szlakiem  Wikingów i świętego pustelnika”, będziemy podziwiać malownicze wzgórza  otaczające kanał, jaskinię, w której mieszkał pustelnik św. Romuald z Rawenny. Ze względu na swoją  przyrodniczą wyjątkowość  Kanał Limski jest miejscem hodowli małż i ostryg .

Przejazd do hotelu, obiadokolacja a następnie czas wolny.

Dzień 5 (16.05.2023 r.)

Śniadanie a następnie zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Puli największego miasta na Półwyspie Istria. O jego świetności świadczą monumentalne budowle, urzekające swym pięknem i tajemniczością. Ogromny Amfiteatr, którego budowa rozpoczęta została w II w. p.n.e., za panowania Oktawiana Augusta i trwała do 14 roku n.e. budowany był na wzór rzymskiego Kolosseum – oczywiście w pomniejszonej skali niż pierwowzór. Pula to prawdziwe muzeum pod gołym niebem – odnajdziemy tutaj również starożytne bramy miejskie, antyczny łuk triumfalny Sergiusza, Świątynię Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII.

Następnie czas wolny oraz przejazd do lokalnej winnicy gdzie poznamy historię uprawy winogron na tym terenie oraz zapoznamy się z procesem produkcji i leżakowania wytwornych istriańskich win. Po prezentacji teoretycznej weźmiemy udział w praktycznym aspekcie produkcji wina – degustacji 2-3 gatunków lokalnych win oraz miejscowych wędlin i serów.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja a następnie czas wolny.

Dzień  6 (17.05.2023 r.)

Śniadanie oraz całodzienny wypoczynek w kompleksie Amarin (możliwość korzystania z basenu, plażowania oraz spacerów po uroczej okolicy) lub opcjonalnie udział w fakultatywnej wycieczce*.

Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem miasteczka Poreć – to niewielkie ale przyciągające rzesze turystów miejsce, którego perełką architektoniczną jest Bazylika Eufrazjusza z VI w. (wpisana na listę UNESCO) –  jedna z najpiękniejszych świątyni wczesnobizantyjskich w Europie. Zobaczymy również barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum oraz Świątynię Neptuna (jedną z najstarszych starożytnych świątyń na Istrii). Po zwiedzaniu czas wolny (około 1h), a następnie przejazd do lokalnej destylarni gdzie poznamy proces produkcji rakiji –  począwszy od fermentacji owoców, destylacji, maceracji – po leżakowanie i butelkowanie. Wizyta zakończona zostanie degustacją wyrobów i drobnych przystawek.

*UWAGA!!! Wycieczka fakultatywna (opcja dodatkowo płatna), przy zgłoszeniu się min. 25 osób chętnych – cena 28 euro/os

Przejazd do hotelu, obiadokolacja a następnie czas wolny.

Dzień  7 (18.05.2023 r.)

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Słowenię nad Jezioro Bled. Miejsce to jest jedną z wizytówek Słowenii – magiczne miejsce określane często „obrazem raju” z szmaragdowym jeziorem i bajkową wyspą pośrodku niego. Czas wolny około 2 godziny na delektowanie się widokami i spacery po tej wyjątkowej okolicy. Następnie dalszy ciąg powrotu do Polski – nocny przejazd.

Dzień  8 (19.05.2023 r.) 

Przyjazd do Gorlic we wczesnych godzinach porannych.

 

CEL PODRÓŻY:

Chorwacja (Rovinj, Pula, Porec), Słowenia (Jaskinia Postojna, Jezioro Bled).

WYJAZD:

12.05.2023 r. wyjazd w godzinach wieczornych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

19.05.2023 r. przyjazd we wczesnych godzinach porannych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Przedstawiony plan jest ramowy – kolejność i zwiedzane obiekty mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. W przypadku zmian cen biletów wstępu klient zostanie niezwłocznie poinformowany.
 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • W przypadku konieczności wykonania testów na Covid-19 przy przekraczaniu granicy (w zależności od aktualnych wymogów) cenę testu pokrywa klient.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

2150,00 zł/os + 80 euro

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu w wysokości 645,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 1505,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Kwota 80 euro/os jest opłatą obligatoryjną i należy ją przekazać pilotowi/opiekunowi grupy w autokarze.

CENA (2150,00 zł/os) ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszających się na wózkach autokarem;
 • 5 noclegów w Resorcie Amarin****, 5 śniadań, 5 obiadokolacji (posiłki w formie bufetu);
 • taksę klimatyczną;
 • usługę przewodnika/ opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • zestaw słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!;
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł) oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł);
 • ubezpieczenie KL 60 000 euro, NNW (NWS+NWI) 15 000 zł, BP 1 000,00 zł;
 • Nasze ubezpieczenie w cenie wyjazdu zawiera ochronę od kosztów związanych z zachorowaniem na choroby przewlekłe oraz zachorowaniem na COVID-19, jak również kwarantanną i izolacją związaną z COVID-19.

Kwota 80 euro/os płatna obligatoryjnie u pilota wycieczki

 • bilety wstępu do Jaskini Postojna wraz z audioprzewodnikiem w języku polskim;
 • usługi przewodników lokalnych w Rovinj i Puli;
 • bilety na panoramiczny rejs statkiem po Kanale Limskim;
 • zwiedzanie winnicy wraz z degustacją lokalnych wyrobów.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Fakultatywnej wycieczki do miasteczka Poreć wraz ze zwiedzaniem destylarni i degustacją lokalnych wyrobów!!!! Przy zgłoszeniu się min. 25 osób chętnych – cena 20 euro/os.

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE” możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

 • Autokar dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!
 • Kilka pokoi w Resorcie Amarin**** posiada odpowiednie przystosowanie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

UWAGA!

Z uwagi na ukształtowanie Chorwacji, a w szczególności Półwyspu Istria nie możemy zapewnić pełnego dostosowania dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ( teren z górkami, podjazdami). 

 • Jaskinia Postojna w Słowenii dostosowana trasa dla osób poruszających się na wózkach (brak schodów, obsługa pomaga w transporcie wózków inwalidzkich podczas jazdy kolejką), natomiast na trasie, którą pokonuje się pieszo wskazana jest pomoc 2 asystentów z uwagi na pochylenie terenu. Dla osób poruszających się na wózkach istnieje opcja pokonania skróconej trasy zwiedzania jaskini w całości kolejką.
 • Podczas zwiedzania istriańskich miasteczek (Rovinj, Pula, Porec), zwiedzania winnicy czy też rejsu Kanałem Limskim wskazana pomoc asystenta z uwagi na możliwość występowania kostki brukowej, nierównych chodników, pochyłości terenu czy stopni.
Share This