Zapraszamy na wycieczkę objazdowo wypoczynkową

CHORWACJA ZATOKA KVARNER

Chorwacja
18/19-25 maja 2024
2890,00 zł/os

REZERWACJE:

tel: 535 214 129

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Chorwacja – Zatoka Kvarner

Zapraszamy na wypoczynek ze zwiedzaniem.
Tym razem wyruszymy w rejony zatoki Kvarner – to jedno z najbardziej urokliwych, a jednocześnie najciekawszych miejsc do zwiedzania w Chorwacji. Położona jest między półwyspem Istria a pasmem Welebitu i stanowi odrębny, mały świat, znacznie różniący się od pozostałych części kraju. Jego wielowiekowa historia i tradycja przyciąga rokrocznie tysiące turystów.

Naszą główną bazą hotelową będzie czterogwiazdkowy Hotel Katarina znajdujący się w malowniczo położonym na Rivierze Crikvenickiej kurorcie Sedlce.

Ten nieduży kurort charakteryzuje mała przystań i niewielki, malowniczy port, wspaniała promenada i liczne okoliczne plaże zapewniające idealny wypoczynek, o który zadba dodatkowo bogata infrastruktura turystyczna. Miejscowość znana jest na całym wybrzeżu, gdyż ładne, żwirowe plaże otrzymały liczący się w Chorwacji certyfikat Błękitnej Flagi.

Rejony te słyną ze swoich walorów uzdrowiskowych – zarówno wyjątkowe powietrze jaki woda (słodka i słona) mają bardzo korzystny wpływ na osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju schorzenia dróg oddechowych.

Podczas naszego pobytu na Rivierze Crikvenickiej oprócz wypoczynku zobaczymy kilka najciekawszych okolicznych miejscowości takich jak Rijeka, Opatija czy też poznamy bliżej Złotą Wyspę jak często jest nazywana Wyspa Krk. Nie ominiemy też lokalnych kulinarnych smaczków podczas degustacji w lokalnej winnicy produkowanych na wyspie Krk win – w tym słynnej odmiany białego wina szczepu Žlahtina oraz lokalnych serów i szynki.

Zapraszamy!!!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (18/19 maja 2024 r.)

Wyjazd w późnych godzinach nocnych, przejazd (z postojami) do stolicy Chorwacji – Zagrzebia. Spotkanie z lokalną przewodniczką a następnie zwiedzanie miasta, w programie m.in.: Park Króla Tomislava, Park Strossmayera, Park Nikoli Zrinskiego – najpiękniejszy park Zagrzebia. Odwiedzimy główny plac Bana Jelacica, niegdyś targ, dziś miejsce spotkań i tętniący życiem punkt turystyczny, Katedrę Wniebowzięcia NMP, rynek miejski, Kamienną Bramę, Plac św. Marka i nasz spacer zakończymy na Placu Głównym. Czas wolny dla grupy na zakup pamiątek i posiłek własny a następnie przejazd do Hotelu Katerina****, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 (20 maja 2024 r.)

Śniadanie a następnie całodzienny wypoczynek nad uroczą Riwierą Kvarnerską, możliwość korzystania z basenu wewnętrznego, sauny, plaży z leżaczkami oraz spacerów uroczą promenadą nadmorską. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (21 maja 2024 r.)

Śniadanie, spotkanie z lokalną przewodniczką a następnie zwiedzanie dwóch znanych chorwackich miast.

Rijeka – stolica regionu Kvarner Europejska Stolica  Kultury 2020, miasto kontrastów i różnorodności, architektury rzymskiej, średniowiecznej, habsburskiej i komunistycznej. Rijeka jest miejscem, w którym powstała pierwsza na świecie torpeda oraz gdzie znajduje się z unikalny eksponat – kapok z Titanica – jedyny, który występuje poza granicami USA.

 • Podczas zwiedzania zobaczymy m.in.
 • Korzo -główny deptak miasta, ulubione miejsce spacerów turystów przybywających do Rijeki,
 • Wieżę zegarową znajdującą się w centrum starego miasta, która jest jednym z jego symboli. Zbudowana w XIII w. podczas trzęsienia ziemi w 1750 r doznała poważnych uszkodzeń, została szybko odbudowana.
 • Zamek Trsat – to kolebka dzisiejszego miasta –  z oryginalnego zamku niewiele pozostało, jednak w XIX w. odrestaurowano go w stylu neogotyckim – roztacza się stąd niesamowity widok na okolicę.
 • Świątynię Matki Boskiej Trsatskiej, którą odwiedzał zawsze papież Jan Paweł II podczas wizyt w Chorwacji – miejsce pielgrzymek  z całej Europy.

Opatija zwana często chorwackim Monte Carlo – zachwycają zadbane pełne kwiatów parki, stare hotele i wille, z których część zbudowana jest w stylu austriackiej secesji, muzea i galerie oraz bulwary nadmorskie i aleja gwiazd. Opatija to także słynne uzdrowisko, warto wspomnieć, że panujący tam mikroklimat wpływa leczniczo na górne drogi oddechowe. Podczas spaceru zobaczyć można amerykańskie ogrody oraz symbol Opatii – Damę z mewą. Spotkamy tu również polskie ślady – znane osoby które tu przebywały to Józef Piłsudski oraz Henryk Sienkiewicz. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (22 maja 2024 r.)

Śniadanie, spotkanie z lokalną przewodniczką, przejazd na Wyspę Krk mostem, z którego rozciągają się piękne panoramiczne widoki a następnie całodzienne zwiedzanie tej drugiej pod względem wielkości chorwackiej wyspy. W programie zwiedzania m.in.:

Krk – stolica wyspy i kolebka pierwszego chorwackiego pisma-głagolicy. Charakterystycznymi elementami krajobrazu wyspy są gaje oliwne oraz winnice. Na uwagę zasługuje też stare miasto, katedra Wniebowzięcia NMP najcenniejszy zabytek miasta oraz kościół św. Kwiryna. Katedra stoi na miejscu rzymskich term. Warto zobaczyć pozostałości murów obronnych średniowiecznego zamku Frankopanów i wiele zabytków weneckich, które wprowadzą nas w cudowny i wyjątkowy świat historii. Poza tym właśnie na wyspie Krk można skosztować wyjątkowego deseru – ciasta Księżniczka Krk –  stworzonego ze składników tradycyjnie używanych w kuchni na dworze Frankopanów. Inspiracją do powstania tortu był ślub Dorotei Blagdańskiej i Nikoli Frankopana, którzy pobrali się w Vrbnički polje w drugiej połowie XV wieku. Następnym punktem naszego zwiedzania będzie krótki rejs statkiem na małą wysepkę Košljun, jedyną wyspę należącą do archipelagu wyspy Krk, po dotarciu na miejsce odwiedzimy klasztor franciszkanów, który istnieje w tym miejscu od XV w. – od czasów kiedy szlachecka rodzina Frankopanów u szczytu swojego bogactwa sprowadza tych zakonników na swoje posiadłości.  Wysepka ma obwód 1000 m dlatego bez problemu można ją obejść podczas krótkiego spaceru. Niesamowite jest to, że na tak małej powierzchni występuje ogromna ilość gatunków roślin – wysepka jest również oazą spokoju i miejscem gdzie można się zapoznać z bogatą historią i etnografią regionu. W trakcie rejsu degustacja napoi bez limitu. Po rejsie udamy się do lokalnej winnicy w Vrbniku na degustację, w skład której będzie wchodzić: aperitif, białe wino, czerwone wino i mszalne wino, ser, oliwki i szynka dalmatyńska. Po zakończonej degustacji udamy się na krótkie zwiedzanie małego nadmorskiego miasteczka Vrbnik z romantycznymi zakątkami, kamiennymi schodkami i najwęższą uliczką na świecie, która mierzy tylko 44 cm szerokości. Zobaczymy również zabytkowy kościół Jana Chrzciciela, św. Antoniego z Padwy i kaplicę św. Marka. Miasteczko położone urokliwie nad skalistą przepaścią jest rajem do upraw winorośli i właśnie tam powstaje najsłynniejsze białe wino regionu Žlahtina. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 5 (23 maja 2024 r.)

Śniadanie a następnie całodzienny wypoczynek nad uroczą Riwierą Kvarnerską, możliwość korzystania z basenu wewnętrznego, sauny, plaży z leżaczkami oraz spacerów uroczą promenadą nadmorską. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 (24 maja 2024 r.)

Śniadanie, wykwaterowanie a następne wyjazd w drogę powrotną do Polski. W trakcie powrotu, krótki odpoczynek nad Balatonem – pięknie położonym największym węgierskim Jeziorem, wokół którego wznoszą się niewysokie pasma górskie. Czas wolny na spacer i posiłek własny a następnie dalsza część trasy powrotnej. Przyjazd do Gorlic w godzinach nocnych.

CEL PODRÓŻY:

Chorwacja

WYJAZD:

18/19-25.05.2024 r. w późnych godzinach wieczornych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

24/25.05.2024 r. w godzinach nocnych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 1400,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 1490,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić do 7 dni (jeśli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni) od zawarcia umowy w innych przypadkach w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

2890,00 zł/os

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 1400,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 1490,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

CENA (2890,00 zł/os) ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszający się na wózkach autokarem;
 • 5 noclegów w hotelu Katerina**** ,
 • 5 śniadań (bufet),
 • 5 obiadokolacje (bufet)
 • Napoje do obiadokolacji (wino, piwo, soki, woda)
 • Usługę przewodnika/opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • Usługę licencjonowanych przewodników po Zagrzebiu, Rijece, Opatiji, wyspie Krk;
 • Rejs do Kosliun (z opcją nielimitowaną napojów)
 • Degustację w lokalnej winnicy (aperitif, białe wino, czerwone wino i mszalne wino, ser, oliwki i szynka dalmatyńska);
 • Ubezpieczenie KL 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000,00 zł

Nasze ubezpieczenie w cenie wyjazdu zawiera ochronę od kosztów związanych z zachorowaniem na choroby przewlekłe!!!

 • Składki na TFG i TFP.
 • Zestaw słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!

CENA NIE ZAWIERA:

 • Śniadania w dniu wyjazdu i obiadokolacji w dniu powrotu wycieczki.

 

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE” możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

UWAGA!!!

 • Autokar dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!
 • Kilka pokoi w hotelach posiada odpowiednie przystosowanie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 • Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich niedostępne jest zwiedzanie Vrbnika (z powodów ciasnych, kamienistych uliczek z dużą ilością schodów) – osoby te poczekają na pozostałą część grupy w winnicy.

Z uwagi na występujące utrudnienia podczas wycieczki do Chorwacji (bruk, wysokie krawężniki oraz strome podejścia do niektórych zwiedzanych miejsc, każda osoba poruszająca się na wózku musi posiadać swojego asystenta).

Share This