Zapraszamy na wycieczkę objazdową

DZIKA I ZASKAKUJĄCA PÓŁNOCNA RUMUNIA

Rumunia
24-29 czerwca 2024
2190,00 zł/os

+ 45 euro

REZERWACJE:

tel: 535 214 129

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Dzika i zaskakująca północna Rumunia

Zapraszamy do wyprawy z nami w nieoczywisty region Rumunii Północnej  –  tym razem na cel naszego wyjazdu wybraliśmy Maramuresz i Bukowinę.

Maramuresz to obszar słynący z pięknych, drewnianych cerkwi, kultywowania tradycji oraz imponującej gościnności. Najbardziej znaną miejscowością tutaj jest Sapanta, a w niej jedyny taki cmentarz na świecie – kolorowy i wesoły – wpisany na Listę UNESCO.

Bukowina to region znany z niesamowitych, malowanych cerkwi – najważniejszych rumuńskich skarbów. Tych architektonicznych perełek nie spotkamy w żadnym innym rejonie Europy. Bukowina to również wspaniała przyroda i górskie krajobrazy Karpat, które jak na razie nie są jeszcze zalewane przez rzesze turystów, co stanowi dodatkową zaletę wycieczki w te strony. 

Podczas naszej wyprawy po zakątkach północnej Rumunii poznamy ostatnie miejsca, które zachowały jeszcze starodawny tryb życia, bijący się na co dzień z wkraczającą cywilizacją. Odkryjemy żyjące dawnym rytmem wsie, urocze miasteczka, pamiętające tureckie najazdy obronne kościoły i zamki. Miejsca zachwycające, które znajdują się w środkowo-wschodniej Europie, w karpackich dolinach, nierzadko trudno dostępnych, mało znanych i wciąż nieodgadnionych – miejsca wciąż żywe poprzez kulturę i zwyczaje – które niebawem mogą zaginąć.

Zapraszamy!!!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (24 czerwca 2024 r.)

Zbiórka uczestników wyjazd o godz. 5.45 (Stacja Grosar Gorlice, ul. Kościuszki 44 E), wyjazd o godz. 6.00, przejazd przez Słowację, Węgry, Satu Mare do miejscowości Sapanta. Znajduje się tam jedna z najpopularniejszych atrakcji Rumunii „wesoły cmentarz” – kilkaset kolorowych cmentarnych nagrobków, z których każdy opowiada historię życia zmarłego. Przejazd do Sighetu Marmatiei  – miasta znanego pięknych krajobrazów, ciekawych zabytków oraz pysznej kuchni.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 (25 czerwca 2024 r.)

Śniadanie, zwiedzanie Doliny Izy z jej wspaniałymi tradycjami i charakterystyczną zabudową. Położone wzdłuż przełomu rzeki Izy wsie, zachowały stare budownictwo drewniane, ludowe stroje a także styl trudnego, górskiego życia. Zobaczymy wyjątkowe miejsca takie jak:

 • Barsana – wieś z zabytkami kultury maramureskiej, która może się pochwalić cerkwią wpisaną na Listę UNESCO oraz pięknym monasterem wybudowanym w latach 1991-94.
 • Rozavelea – ogromna wieś, w której znajduje się jedna z najsłynniejszych świątyń regionu Maramuresz. Niesamowite miejsce gdzie mistyka i klimat wschodu przenikają się z cerkiewnym zapach a wrażenia dopełniają  oryginalne ikony i freski.
 • Ieud – ciekawa wieś z drewnianymi sakralnymi perełkami takimi jak Monastyr poświęcony „Trzem Świętym Hierarchom”.
 • Bogdan Voda – najbardziej znana i charakterystyczna wieś w dolinie Izy. Znajduje się tutaj najlepiej zachowana architektura maramureska oraz najsłynniejszy w okolicy zakład produkujący bramy maramureskie. Symbolem wsi jest drewniana cerkiew św Mikołaja z 1718 r.

Przejazd na Bukowinę przez Przełęcz Prislop (piękna panorama Alp Rodiańskich oraz Gór Marmaroskich) do Cămpulung Moldovenesc – miasto z tradycjami uzdrowiska, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (26 czerwca 2024 r.)

Śniadanie,   a następnie dalszy ciąg zwiedzania Bukowiny – krainy malowanych monastyrów.

 • Moldovita – monastyr obronny wybudowany w XVI wieku. Wiele z bukowińskich monastyrów pełniło również funkcje obronne – wokoło budowli biegną mury obronne. 
 • Voronet – monastyr obronny, na którego fasadzie znajdziemy imponującą i dobrze zachowaną scenę sądu ostatecznego.
 • Humor – cerkiew nie spełniająca funkcji obronnych z pięknymi freskami, wśród których dominującymi barwami są czerwony i niebieski.
 • Poiana Mikuli (polska wieś na Bukowinie).

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (27 czerwca 2024 r.)

Śniadanie, przejazd do Suczawy a następnie zwiedzanie miasta – Twierdza Tronowa, Monastyr ormiański Zamca związany z królem Janem III Sobieskim).

Kolejnymi miejscami na trasie naszego zwiedzania będą:

 • Monastyr Dragomirna, którego najcenniejszą budowlą jest Cerkiew Zesłania Ducha Świętego z 1609 roku z bogato zdobionym i malowanym wnętrzem.
 • Kaczyka – znajduje się tu największa i najsłynniejsza kopalnia soli w regionie – warta obejrzenia uwagi na zachowanie jej w surowej, pierwotnej formie. Miejsce jest znane także z sławnego sanktuarium maryjnego Bukowiny – czczona jest w nim łaskami słynąca kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
 • Nowy SołoniecPlesza (polskie wsie).

  Powrót na nocleg, obiadokolacja.

Dzień 5 (28 czerwca 2024 r.)

Śniadanie, a następnie kolejne punkty naszego programu:

 • Radauti – miasto z historyczna zabudową, w którym największymi zabytkami są średniowieczna cerkiew Św. Mikołaja oraz synagoga;
 • Marginea – miejscowość słynna w całej Rumunii i poza granicami z wyrobów garncarskich z tzw. czarnej ceramiki – tradycja jej produkcji sięga 300 lat;
 • Suceviţa (malowany klasztor);
 • Vatra Dornei – spacer po uzdrowisku słynnym w czasach Monarchii Austro-Węgierskiej, przejazd do Bistrity (Bystrzycy), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 (29 czerwca 2024 r.)

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie zwiedzanie Bistrity – jednego z miast Siedmiogrodu gdzie  pierwsze ślady historyczne pochodzą z czasów starożytnych. Zobaczymy m.in. ładnie zachowane zabytkowe centrum z gotyckim kościołem ewangelickim pochodzącym z XIV w. oraz pozostałościami murów miejskich. Miasteczko jest słynne z gotyckich i renesansowych domów kupieckich, które obecnie odzyskują dawny blask – są wśród nich Casa Argintarului czyli Dom Złotnika i Zespół urbanistyczny „Șirul Sugălete”.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Gorlic w późnych godzinach wieczornych.

CEL PODRÓŻY:

Rumunia

WYJAZD:

24.06.2024 r. we wczesnych godzinach rannych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

29.06.2024 r. w późnych godzinach wieczornych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić do 7 dni (jeśli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni) od zawarcia umowy w innych przypadkach w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

2190,00 zł/os + 45 euro

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu w wysokości 650,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 1540,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Kwota 45 euro/os jest opłatą obligatoryjną i należy ją przekazać pilotowi/opiekunowi grupy w autokarze.

CENA (2190,00 zł/os) ZAWIERA:

 • Transport klimatyzowanym autokarem;
 • 5 noclegów w hotelach *** , 5 śniadań, 5 obiadokolacji;
 • Usługę licencjonowanego pilota i przewodnika (historyka, eksperta w tematyce Rumunii) podczas całego wyjazdu;
 • Ubezpieczenie KL 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000,00 zł
 • Zestaw  słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!
 • Składki na TFG i TFP
 •  

Kwota 45 euro/os płatna obligatoryjne u pilota wycieczki (nie podlega rozliczeniu) zawiera:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne.

CENA NIE ZAWIERA

 • Śniadania w dniu wyjazdu i obiadu/obiadokolacji w ostatnim dniu wycieczki.

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE” możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

UWAGA!!!

Wycieczka niedostosowana dla osób o ograniczonej mobilności (w tym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich).

Share This