Zapraszamy na wycieczkę objazdową

PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ

Francja
03-08 Wrzesień 2023
2490,00 zł/os
+ 155 euro

REZERWACJE:

tel: 730 777 296

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Paryż i zamki nad Loarą

Wycieczka objazdowa Paryż i Zamki nad Loarą to świetny pomysł na spędzenie kilku dni w jednym z najpopularniejszych krajów Europy. Stolica Francji niezmiennie zachwyca każdego zabytkami, romantycznymi zakątkami, niepowtarzalną atmosferą i pamiątkami po minionych epokach. Głównymi i obowiązkowymi punktami programu są takie miejsca jak Wieża Eiffla, Luwr, Wersal, czy słynne Moulin Rouge. Podczas naszej wycieczki odwiedzimy również Dolinę Loary, która należy do najpiękniejszych tras  chronionych przez UNESCO, wzdłuż której rozciągają się malowniczo położone zamki. Do najciekawszych z pewnością należą te, które odwiedzimy: Zamek Chambord wznoszący się na wysokiej skarpie, Zamek Amboise, który kiedyś był domem kilku kolejnych królów Francji, a także Zamek Chenonceau wzniesiony na rzece Cher.

Poczuj z nami magię Paryża i Zamków nad Loarą!!!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (3 wrzesień 2023 r.)

Wyjazd z Gorlic we wczesnych godzinach porannych, przejazd na nocleg w Niemczech

Dzień 2 (4 wrzesień 2023 r.)

Przyjazd do Paryża. Spacer po Dzielnicy Łacińskiej, w której znajduje się słynna Sorbona a w budynku Panteonu przechowywane są szczątki zasłużonych obywateli, takich jak Wolter czy Maria Skłodowska-Curie. Zwiedzanie kościoła Saint-Germain-des-Prés – najstarszej świątynia miasta Spacer po Ogrodach Luksemburskich. Zobaczymy Sorbonę-jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie oraz dawne termy rzymskie. W centrum Paryża przepięknie położone na Sekwanie dwie wyspy: La Cite i Saint Louis. La Cite to przede wszystkim katedra Notre Dame. Wyspa św. Ludwika: Biblioteka Polska. Zobaczymy ratusz miejski Hotel de Ville i awangardowy budynek Centrum Pompidou. Obiadokolacja. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3 (5 wrzesień 2023 r.)

Śniadanie. Przejazd w okolice wieży Eiffla. Rejs statkiem po Sekwanie. Następnie w programie: plac Charles’a de Gaulle’a, Łuk Triumfalny – symbol Francji, spacer po Polach Elizejskich, cieszących się sławą najpiękniejszej ulicy świata, imponujący plac de la Concorde z obeliskiem z różowego marmuru i ośmioma posągami kobiet, symbolizującymi największe miasta Francji. Pospacerujemy po najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Paryża, ze sklepami jubilerskimi i placem Vendôme, hotelem Ritz, w którym mieszkała Coco Chanel, zobaczymy dom Chopina, Operę paryska Garnier. Zwiedzanie muzeum perfum Fragonard. Możliwość zakupu perfum w cenach hurtowych. Obiadokolacja lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą ) wieczorek przy muzyce na żywo z kolacja: 3-daniowa kolacja z winem do woli i możliwość degustacji typowych dan francuskich jak ślimaki, zupa cebulowa, wołowina po burgundzku czy crème brulee. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4 (6 wrzesień 2023 r.)

Wczesne śniadanie. Całodzienna wycieczka do Doliny Loary.

Przejazd do Chambord, zwiedzanie największego zamku w Dolinie Loary, wspaniałego dzieła architektury renesansu. Ogromna budowla ma ponad 400 pomieszczeń. Pośrodku donżonu znajdują się słynne podwójne schody, których projekt pochodzi prawdopodobnie od Leonarda da Vinci.

Następnie przejazd do zamku Chenonceau, niezwykle romantycznego, wybudowanego na moście, wznoszącego się nad dopływem Loary, rzeka Cher. Całość zdobią dwa ogrody utrzymane w stylu włoskiego renesansu. Przejazd do Amboise i zwiedzanie królewskiego zamku, pięknie położonego na wzgórzu nad Loarą. Jest to pierwszy przykład architektury renesansu w Dolinie Loary. Wraz z pejzażowymi ogrodami całość tworzy malowniczą panoramę. W kaplicy św. Huberta obok zamku znajduje się grób Leonarda da Vinci. Zwiedzanie winnicy z 1508r i degustacja lokalnego wina z Turenii.

Możliwość zakupu wina na miejscu. Obiadokolacja w drodze powrotnej do Paryża. Nocleg.

Dzień 5 (7 wrzesień 2023 r.)

Sentymentalny spacer po dzielnicy artystów – Montmartre, Dom Dalidy, Moulin Rouge, Bazylika Sacré Coeur, plac artystów. Opowieści o wiatrakach, bohemie artystycznej, która zdecydowała opuścić Paryż i tworzyć w wiosce Montmartre. Zobaczymy Luwr ze słynną piramida (z zewnątrz). Wjazd na 56. piętro Tour Montparnasse, na odkryty taras widokowy, skąd rozciąga się przepiękna panorama stolicy świata.

Obiadokolacja. Wyjazd do Polski, nocny przejazd przez Niemcy.

Dzień 6 (8 wrzesień 2023 r.)

Dalszy ciąg przejazdu powrotnego, z przerwami na toaletę i posiłek własny.

Przyjazd do Gorlic w godzinach wieczornych.

 

CEL PODRÓŻY:

Francja – Paryż.

WYJAZD:

03.09.2023 r. we wczesnych godzinach rannych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

08.09.2023 r. w godzinach wieczornych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić do 7 dni (jeśli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni) od zawarcia umowy w innych przypadkach w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

2490,00 zł/os + 155 euro

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu w wysokości 747,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 1743,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Kwota 155 euro/os jest opłatą obligatoryjną i należy ją przekazać pilotowi/opiekunowi grupy w autokarze.

CENA (2490,00 zł/os) ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszający się na wózkach autokarem;
 • 3 noclegi w okolicach Paryża w hotelu **;
 • 1 nocleg tranzytowy na terenie Niemiec na trasie dojazdu do Paryża;
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje;
 • Taksę klimatyczną;
 • Usługę przewodnika/opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • Wstęp do Muzeum Perfum z możliwością zakupu oryginalnych francuskich perfum;
 • Ubezpieczenie KL 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000,00  zł. Nasze ubezpieczenie w cenie wyjazdu zawiera ochronę od kosztów związanych  z  zachorowaniem na choroby przewlekłe oraz zachorowaniem na COVID-19, jak również kwarantanną i izolacją związaną z COVID-19;
 • Zestaw  słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!;
 • Składki na TFG i TFP.

Kwota 155 euro/os płatna obligatoryjne u pilota wycieczki (nie podlega rozliczeniu) zawiera:

 • opłaty programowe w tym na lokalnego przewodnika, bilety wstępów w tym również do zamków nad Loarą, rejs statkiem, parkingi.

CENA NIE ZAWIERA: fakultatywnej części programu:

 • wieczorek przy muzyce na żywo z kolacja: 3-daniowa kolacja z winem do woli i możliwość degustacji typowych dan francuskich jak ślimaki, zupa cebulowa, wołowina po burgundzku czy crème brulee – dopłata 30,00 euro/os,
 • Wjazd na 56. piętro Tour Montparnasse, na odkryty taras widokowy, skąd rozciąga się przepiękna panorama stolicy Francji – dopłata 17, 00 euro/os,
 • Zwiedzanie Luwru z przewodnikiem (wnętrza) jednego z najstarszych i największych muzeów na świecie, posiadających w swych zasobach słynne arcydzieła m.in. Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo – dopłata 35,00 euro/os.

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE” możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

 • Autokar dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!
 • Kilka pokoi w hotelach posiada odpowiednie przystosowanie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

UWAGA!

Z uwagi na możliwe utrudnienia dla osób poruszających się na wózkach – w szczególności związane z dostosowaniem zwiedzanych zamków w Dolinie Loary nie zapewniamy pełnego zwiedzania osobom poruszającym się na wózkach. W zamkach dostępne są dziedzińce oraz piękne ogrody pałacowe. 

Share This