Zapraszamy na wycieczkę objazdową

SKARBY DOLNEGO ŚLĄSKA

Atrakcje Dolnego Śląska
17-18 Czerwiec 2023
560,00 zł/os

+150 zł/os

REZERWACJE:

tel: 730 777 296

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Skarby Dolnego Śląska

Perełki wyjazdu – Zamek Czocha, Kowary, Karpacz, Zamek Książ, Świdnica.

Tajemniczy Dolny Śląsk to miejsce pełne średniowiecznych, przepięknych zamków z ich burzliwą historią, wspaniałych budowli sakralnych i zachwycających krajobrazów. Ten bardzo ciekawy region o bogatej historii i urokliwej przyrodzie niezmiennie przyciąga rzesze turystów. Nasze poznawanie Dolnego Śląska rozpoczniemy od Zamku Czocha, słynnego średniowiecznego zamku warownego, następnie udamy się do Parku Miniatur w Kowarach gdzie zobaczymy wszystkie atrakcje Dolnego Śląska w pomniejszonych rozmiarach oraz do Karpacza gdzie zwiedzimy unikatową Świątynię Wang.

Kolejny dzień rozpoczniemy od zwiedzania Palmiarni oraz Zamku Książ – jednego z najpiękniej położonego zamku w Polsce. Na koniec naszej podróży udamy się do Świdnicy by zwiedzić wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kościół Pokoju, największą drewnianą barokową świątynię w Europie.

Serdecznie zapraszamy.

OFERTY NASZEGO BIURA PODROŻY SKIEROWANE SĄ DO WSZYSTKICH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ATRAKCYJNYMI WYJAZDAMI – ZARÓWNO OSÓB SPRAWNYCH JAK I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (17.06.2023 r.)

Wyjazd w godzinach nocnych (16/17 Czerwiec) z Gorlic, przejazd (z przerwą na toaletę) do Zamku Czocha.

Ten niezwykły, średniowieczny zamek, położony nad Zalewem Leśniańskim do dziś pełen jest tajemnic, zagadek oraz przejść prowadzących do podziemnych korytarzy. Kiedyś zamek obronny a obecnie kompleks składający się z podzamczy, fosy nad kamiennym mostem oraz Zamku górnego z dziedzińcem i studnią niewiernych żon.
Miejsce nagrywania wielu filmów w tym serialu „Tajemnica twierdzy szyfrów”. Jeden z najpiękniejszych zamków Dolnego Śląska.
Zwiedzanie Zamku z lokalnym przewodnikiem.

Przejazd do Kowar, zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
Na terenie Parku znajdują się miniatury najważniejszych obiektów zabytkowych (odwzorowane w skali 1:25) takich jak: pałace, kościoły, starówki dolnośląskich miast – które do złudzenia przypominają oryginalne budowle. Podczas oprowadzania z lokalnym przewodnikiem poznamy historię i ciekawostki związane ze znajdującymi się tu obiektami.

Przejazd do Karpacza – urokliwej miejscowości, położonej u podnóża Karkonoszy, najwyższego pasma górskiego Sudetów. W trakcie krótkiego pobytu zwiedzimy jego największą atrakcję – świątynię Wang – unikatowy zabytek skandynawskiej architektury sakralnej z XII w. Zbudowany bez użycia gwoździ. Następnie czas wolny oraz przejazd do Wałbrzycha, obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 (18.06.2023 r.)

Po śniadaniu wykwaterowanie a następnie przejazd do  Palmiarni w Wałbrzychu, którą Jan Henryk XV von Hochberg ofiarował swojej żonie, Księżnej Daisy. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, a jej zwiedzanie to fascynująca podróż przez wszystkie kontynenty i strefy klimatyczne. Warto wiedzieć, że Palmiarnia w Wałbrzychu jest jedynym ogrodem zimowym w Polsce zachowanym w swojej historycznej konstrukcji.

Następnie odwiedzimy Zamek Książ często zwany „Perłą Śląska”.  Jest to największy dolnośląski i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Swoją obronną siedzibę wybudował tutaj w XIII wieku książę świdnicko – jaworski Bolko I, który nadał sobie tytuł „pana na Książu”. Spacer po zamkowych wnętrzach w towarzystwie lokalnego przewodnika przybliży nam dalszą historię zamku i jego kolejnych właścicieli. 

Przejazd do Świdnicy. Najcenniejszym zabytkiem w mieście jest Kościół Pokoju – jedna z dwóch największych w Europie drewnianych budowli o funkcjach religijnych, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wybudowany na koszt protestantów, w ciągu jednego roku, z nietrwałych materiałów przetrwał do dziś i zachwyca kunsztem wykonania i wyposażeniem wnętrza, a wyjątkowo cenny jest ołtarz i ambona.

Następnie spacer w towarzystwie przewodnika, podczas którego zobaczymy inne zabytki miasta m.in. nastrojowy rynek z barokowym ratuszem otoczony bogato zdobionymi kamienicami, gotycką bazylikę katedralną czy zespół poklasztorny kapucynów zbudowany na miejscu dawnego zamku książąt świdnickich. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach nocnych.

 

CEL PODRÓŻY:

Dolny Śląsk – Zamek Czocha, Kowary, Karpacz, Zamek Książ, Świdnica.

WYJAZD:

Gorlice, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR), w godzinach nocnych.

POWRÓT:

Gorlice, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR), w godzinach nocnych.

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu, pozostałą kwotę trzeba wpłacić 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.
 • Przedstawiony plan jest ramowy – kolejność i zwiedzane obiekty mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. W przypadku zmian cen biletów wstępu klient zostanie niezwłocznie poinformowany.

KOSZT WYCIECZKI:

560,00 zł/os +150 zł/os

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 30% wartości wyjazdu w wysokości 168,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 392,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Kwota 150 zł/os jest opłatą obligatoryjną i należy ją przekazać pilotowi/opiekunowi grupy w autokarze.

CENA (560,00 zł/os) ZAWIERA:

 • Transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszający się na wózkach autokarem;
 • 1 nocleg noclegów w hotelach**/***, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja;
 • Usługę przewodnika/ opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • Ubezpieczenie NNW (NWS+NWI);
 • Zestaw słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!;
 • Składki na TFG (2 zł) i TFP (2 zł).

Kwota 150 zł/os płatna obligatoryjnie u pilota wycieczki

 • Bilety wstępu do Zamku Czocha, Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Świątyni Wang, Zamku Książ + Palmiarnia, Kościoła Pokoju w Świdnicy wraz z usługami lokalnych przewodników.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Śniadania w dniu wyjazdu oraz obiadokolacji w dniu przyjazdu.

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE”
możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej
  ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania
umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z
zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

 • Autokar dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich!
 • Liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ograniczona!
 • Osobom o ograniczonej mobilności nie zapewniamy asystentów!

UWAGA!

 • Z uwagi na trudne warunki związane z ukształtowaniem terenu oraz z ograniczoną dostępnością zwiedzanych budynków nie zapewniamy pełnego zwiedzania osobom poruszającym się na wózkach.
 • Zamek Czocha – dla osób poruszających się na wózkach dostępny jest tylko dziedziniec, nawierzchnia kostka brukowa.
 • Park Miniatur Zabytków dolnego Śląska dostosowane dla osób na wózkach.
 • Świątynia Wang dostępna dla osób na wózkach – problemem może być dojazd do świątyni (ok.0,5 km z parkingu, pod górkę – wymagana pomoc asystenta)
 • Palmiarnia – do pokonania na trasie całego obiektu 8 stopni.
 • Zamek Książ – posiada windy, zwiedzanie dla osób poruszających się na wózkach i ich asystentów odbywa się przy pomocy Audio Guide (pozostała część grupy zwiedza z przewodnikiem).
 • Tarasy Zamkowe niedostępne dla osób na wózkach.
 • Kościół Pokoju w Świdnicy dostosowany dla osób na wózkach.
Share This